کشف یک حلقه طلای مخصوص موی سر و قدیمی ترین شانه سر چوبی بریتانیا

به گزارش مجله 10 از 10، ایسنا/ براساس اخبار منتشر شده، کشف یک حلقه طلای مخصوص موی سر و قدیمی ترین شانه سر چوبی بریتانیا صورت گرفت.

کشف یک حلقه طلای مخصوص موی سر و قدیمی ترین شانه سر چوبی بریتانیا

باستان شناسان با کاوش در ولز یک حلقه طلای مو و قدیمی ترین شانه موی چوبی بریتانیا را در یک گور متعلق به عصر برنز کشف کردند.

این گور بقایای 3000 ساله یک انسان را که سوزانده شده بود و اشیاء پرزرق و برقی را که به همراه او دفن شده بود شامل می شود.

باستان شناسان این شانه چوبی را درحالی کشف کردند که هشت دندانه باریک آن به جای مانده بود. اشیاء چوبی و ارگانیک معمولا به سرعت در خاک تجزیه می شوند اما شاید به دلیل اینکه شانه در جریان مراسم سوزاندن جسد به همراه آن در آتش سوخته، به طور کامل تجزیه نشده است.

پیش تر، قدیمی ترین شانه چوبی بریتانیا، یک شانه کوچک رومی محسوب میشد که در فاصله 140 تا 180 میلادی ساخته شده بود. یک دانشجوی باستان شناسی این شانه را در سال 1935 میلادی در ویرانه های رومی نزدیک گلاسگو کشف کرده بود.

قطر حلقه طلای نفیسی که در این گور کشف شده است به کمتر از یک سانتیمتر می رسد و در ساخت آن از مهارت بالایی استفاده شده است. در سال 2021، باستان شناسان با کاوش در آلمان یک شی مشابه را در گور عصر برنز کشف کرده بودند. در آن زمان کارشناسان اعلام کردند که استفاده از طلا برای ساخت حلقه مخصوص مو می تواند نشان دهنده جایگاه اجتماعی بالای فرد متوفی باشد.

به گفته کارشناسان، این حلقه طلا نمونه بسیار قدیمی، خوش ساخت و کوچکی از نوع خود است که بینش جدیدی را در مورد توسعه حلقه های مو به عنوان شکلی از جواهرات اولیه در سراسر بریتانیا و ایرلند ارائه می دهد.

باستان شناسان معتقدند که سوگواران احتمالا این اشیاء متعلق به عصر برنز میانه (1300 پیش از میلاد تا 1150 پیش از میلاد) را آگاهانه برای قرار گرفتن در گور انتخاب کرده اند.

به گفته کارشناسان، این کشف اهمیت این اشیاء را برای افرادی که با آنها دفن شده اند و همچنین توجه به جزئیات در ظاهر مردمی را که هزاران سال پیش در جنوب ولز زندگی می کردند، به نمایش گذاشته است.

منبع: همگردی
انتشار: 24 تیر 1402 بروزرسانی: 24 تیر 1402 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2385

به "کشف یک حلقه طلای مخصوص موی سر و قدیمی ترین شانه سر چوبی بریتانیا" امتیاز دهید

2 کاربر به "کشف یک حلقه طلای مخصوص موی سر و قدیمی ترین شانه سر چوبی بریتانیا" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک حلقه طلای مخصوص موی سر و قدیمی ترین شانه سر چوبی بریتانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید