کرونا مدافع مصری را به کارگری و دستفروشی وادار کرد

به گزارش 10 از 10، مدافع مصری یکی از تیم های باشگاهی این کشور در دوران شیوع ویروس کرونا مجبور شده است به کارگری و دستفروشی روی بیاورد.

کرونا مدافع مصری را به کارگری و دستفروشی وادار کرد

به گزارش خبرنگاران، شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا تأثیر مالی قابل توجهی بر زندگی میلیاردها انسان گذاشته است و فوتبالیست ها هم از این قاعده مستثنی نیستند. محروس محمد، مدافع تیم دسته دومی بنی سویف مصر یکی از آن فوتبالیست هایی که بحران مالی سبب شده است تا او برای امرار معاش خود و خانواده اش به کارگری و دستفروشی در خیابان های مصر رو بیاورد.

پس از اینکه تمامی رویدادهای ورزشی از جمله مسابقات فوتبال در کشور مصر در نتیجه شیوع ویروس کرونا به حالت تعلیق درآمد، باشگاه بنی سویف که از این شرایط متضرر شده بود به مانند خیلی از باشگاه های دنیا اقدام به کاهش دستمزد بازیکنان کرد که در این شرایط از دستمزد ماهیانه محروس محمد مبلغ 200 دلار کم شد.

این مدافع مصری در این مدتی که کرونا در این کشور شیوع یافته، برای جبران کسری دستمزد ماهیانه خود و امرار معاش خانواده اش به کارگری در ساختمان، کار در نانوایی و فروش شیرینی های مخصوص ماه رمضان در خیابان های شهر منفلوط واقع در 350 کیلومتری جنوب قاهره روی آورد.

محروس محمد در گفت وگو با خبرگزاری آسوشیتد پرس، گفت: برای اینکه بتوانم خورد و خوراک خانواده ام را تأمین کنم، هر کاری که لازم باشد، باید انجام دهم. هیچ کس در این شرایط مصون نیست، اما کسانی مانند من و خانواده ام باید زنده بمانیم.

این مدافع مصری که برادر بزرگ تر خانواده چهار نفری خود است و یک برادر کوچک تر هم دارد، بابت کارگری ساختمان روزانه هفت دلار دستمزد می گیرد و به خاطر تعهدی که به کار در نانوایی دارد، تنها دو روز می تواند به کار در ساختمان مشغول باشد.

پدر او هم راننده نیمه وقت بود که به خاطر مشکل قلبی بازنشسته شده است. خانواده چهار نفره محروس محمد در یک اتاق ساختمان سه طبقه ای که شش خانواده در آنجا ساکن هستند، زندگی می کنند.

محروس در سنین جوانی به ورزش هایی همچون بوکس و هندبال مشغول بوده است و در ادامه توسط مربیانش متقاعد شد که به فوتبال روی بیاورد.

انتظار می رود مسابقات فوتبال در کشور مصر از اوایل ماه ژوئن (ماه آینده میلادی) از سرگرفته شود، این در حالی است که تیم ها آرام آرام آماده بازگشت به تمرینات می شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1129

به "کرونا مدافع مصری را به کارگری و دستفروشی وادار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا مدافع مصری را به کارگری و دستفروشی وادار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید