کاهش 32 درصدی آمار مرگ و میر کرونا در تهران

به گزارش 10 از 10، علیرضا زالی گفت: در 24 ساعت گذشته 165 بیماران در بخش های عادی بیمارستان های های استان تهران بستری شدند که نسبت به روز گذشته 1.5 درصد کاهش داشته است و 61 بیمار نیز در بخش های ویژه بستری شدند که تفاوت آماری چشمگیری با روز گذشته نداشته است.

کاهش 32 درصدی آمار مرگ و میر کرونا در تهران

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان این که 292 بیمار از مجموع بیمارستان های تهران ترخیص شده اند از کاهش 32 درصدی آمار مرگ و میر بیماران کرونایی نسبت به روز گذشته اطلاع داد.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، زالی کاهش نسبی و با شیب ملایم آمار ها در روز های اخیر را نتیجه رفتار مناسب شهروندان تهرانی ذکر کرد که با رعایت اصول بهداشت فردی، توجه به پروتکل های بهداشتی و به ویژه حضور کمتر افراد پرخطر، مسن و یا دارای بیماری های زمینه ای در سطح شهر باعث حصول این نتیجه شدند و با استمرار چنین رفتاری می توانند نقش ارزنده و پررنگی در حفظ شرایط موجود داشته باشند.

وی برای دستیابی به نتایج مطلوب تر، استمرار سیر نزولی آمار و جلوگیری از بروز تغییرات افزایش در آمار ها رعایت مواردی که باعث تقلیل شیوع بیماری و آمار بیماران بستری می گردد را از سوی مردم و شهروندان لازم برشمرد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به این که نگرانی ها هنوز پابرجاست و هیچ شواهد علمی و متقنی مبنی بر تضعیف ویروس کرونا وجود ندارد گفت: رفتار تهاجمی ویروس کما فی سابق وجود دارد و نمی توان در آن تغییری ایجاد کرد.

زالی رعایت بهداشت فردی و در منزل ماندن افراد پرخطر را دو عامل اصلی در تقلیل آمار ها روز های اخیر ذکر کرد و اضافه کرد: مهمترین نگرانی ما این است که در روز های آینده افراد پرخطر مانند افراد مسن و دارای بیماری های زمینه ای به درون بافت شهری برگردند و این اتفاق ممکن است میزان مراجعان به بخش های بیمارستانی را افزایش دهد.

وی مهمترین مسئله و آسیب خطرناک در اپیدمی ها را تسامح نسبت به بیماری دانست و این که تصور کنیم بیماری کنترل شده است و اضافه کرد: می دانیم که مردم از این محدودیت ها خسته شده اند، اما باید بدانند که حفظ جان و سلامتی خود و فرزندانشان در گروی عمل به این محدودیت ها و پروتکل های بهداشتی است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اعلام کرد: گرچه آمار با یک شیب ملایم رو به تنزل است، اما مهمترین موضوع در حفظ شرایط موجود و رسیدن به نقطه مطلوب؛ رعایت قطعی بهداشت فردی، توجه به پروتکل های بهداشتی و به خصوص اجتناب از تردد های غیرضروری است.

منبع: فرارو
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1131

به "کاهش 32 درصدی آمار مرگ و میر کرونا در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 32 درصدی آمار مرگ و میر کرونا در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید