کاهش دما در شمال کشور

به گزارش 10 از 10، مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور طی پنج روز آینده، از احتمال بارش پراکنده و وزش شدید باد در بعضی مناطق کشور اطلاع داد.

کاهش دما در شمال کشور

احد وظیفه در گفت و گو با 10 از 10 اظهارکرد: بر اساس آخرین خروجی مدل های هواشناسی درپنج روز آینده، در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان های واقع در شمال غرب، استان های واقع در زاگرس مرکزی و استان های واقع در دامنه های شمالی و جنوبی البرز افزایش ابر، رگبار پراکنده باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.

وی ادامه داد: در پنج روز آینده، در شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید، همراه با گرد و خاک خواهیم داشت.

مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی اضافه نمود: طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه (19 تا 21 خرداد) در نوار شمالی کشور کاهش نسبی دما رخ می دهد.

وظیفه با اشاره به اینکه امشب در تهران هوا صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود، گفت: فردا (18 خرداد) هوای تهران کمی ابری، در بعدازظهر همراه با افزایش ابر در برخی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد. دمای هوا در گرمترین زمان به 39 درجه سانتیگراد و خنک ترین زمان به 26 درجه سانتیگراد می رسد. همچنین پس فردا (19 خرداد) آسمان پایتخت قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد، در بعدازظهر افزایش ابر با احتمال بارش پراکنده با بیشترین و کمترین دمای 38 و 26 درجه سانتیگراد خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 284

به "کاهش دما در شمال کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش دما در شمال کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید