چین: تبعه بازداشتی کانادا به اتهام قاچاق محاکمه می گردد

به گزارش 10 از 10، چین یکی از دو تبعه کانادایی را که ماه گذشته دستگیر شده بودند، به اتهام قاچاق مواد مخدر محاکمه می نماید که می تواند موجب افزایش تنش میان پکن و اوتاوا شود.

چین: تبعه بازداشتی کانادا به اتهام قاچاق محاکمه می گردد

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، یک رسانه دولتی چین اعلام نمود که دادگاهی در این کشور شنبه آینده یک تبعه کانادایی را به اتهام قاچاق مواد مخدر محاکمه می نماید.

دادگاه عالی استان لیائونینگ که این محاکمه در آن انجام خواهد شد، این فرد را رابرت لوید شلنبرگ معرفی نموده که ماه گذشته به همراه یک تبعه کانادایی دیگر دستگیر شد.

تنش میان پکن و اوتاوا از زمان دستگیری یکی از مدیران ارشد اقتصادی شرکت فناوری چینی هوآوی توسط پلیس کانادا و در پی آن دستگیری دو کانادایی در چین افزایش یافته است.

تارنمای رسمی دادگاه شهر دالیان در استان لیائونینگ اعلام نمود که این دادگاه تجدید نظر است و شلنبرگ در حکم قبلی در قاچاق حجم بالایی از مواد مخدر به چین مجرم شناخته شده است.

دولت کانادا هنوز واکنشی به خبر این محاکمه نداشته، اما پیشتر خواهان آزادی دو تبعه خود که یکی از آنان یک دیپلمات پیشین است، شد.

چین هم در مقابل خواهان آزادی منگ وانژو مدیر ارشد اقتصادی شرکت هوآوی شده که به درخواست دولت آمریکا به اتهام نقض تحریم های ایران توسط پلیس کانادا دستگیر شد.

خانم منگ همچنین با اتهام های دیگری روبرو است که در مجموع می تواند تا 30 سال زندان برای وی در پی داشته باشد.

منبع: انتخاب
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 532

به "چین: تبعه بازداشتی کانادا به اتهام قاچاق محاکمه می گردد" امتیاز دهید

1 کاربر به "چین: تبعه بازداشتی کانادا به اتهام قاچاق محاکمه می گردد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: تبعه بازداشتی کانادا به اتهام قاچاق محاکمه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید