پیغام تهدید آمیز عربستان به خانواده لجین الهذلول درباره ترور وی

به گزارش 10 از 10، حساب کاربری زندانیان عقیدتی در عربستان گفت علیاء الهذلول، خواهر لجین الهذلول که در زندان به سر می برد پیغام تهدیدآمیزی را دریافت کرد.

پیغام تهدید آمیز عربستان به خانواده لجین الهذلول درباره ترور وی

به نقل از شبکه خبری الجزیره، حساب کاربری زندانیان عقیدتی در عربستان در توییتر گفت: پیامی که علیاء الهذلول دریافت نموده است محتوایش این است که لجین به سرنوشت دکتر عبدالله الحامد دچار خواهد شد.

الحامد آدینه گذشته به دلیل اهمال عمدی در رسیدگی به شرایط جسمانی اش در زندان سکته مغزی کرد و از جهان رفت.

علیاء الهذلول پیشتر نسبت به احتمال قتل خواهرش در زندان هشدار داده بود. خانواده وی اواسط اوت گفتند پیشنهاد آزادی وی را در ازای تکذیب شکنجه اش حین بازداشت داده اند اما آن ها با این پیشنهاد مخالفت کردند.

مقامات سعودی حدود یک سال پیش لجین الهذلول و 12 فعال و مدافع حقوق زنان در عربستان را بازداشت کردند.

از سوی دیگر ماری آرینا، رئیس کمیته حقوق بشر در مجلس اروپا گفت: مقامات عربستان از وخامت شرایط جسمانی عبدالله الحامد، فعال حقوقی خبر داشتند. من از خبر درگذشت وی در زندان شوکه شدم.

وی محرومیت زندانیان در عربستان از خدمات مناسب پزشکی را نقض حقوق آن ها و اقدامی توهین آمیز و غیر انسانی دانست و گفت: این مسئله یک خطای اخلاقی غیرقابل قبول است.

وی گفت: الحامد یکی از فعالان برجسته در زمینه حقوق بشر بود. وی تمام زندگی اش را صرف حمایت از مدافعان حقوق بشر و آزادی های اساسی در کشورش کرد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 4 تیر 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1080

به "پیغام تهدید آمیز عربستان به خانواده لجین الهذلول درباره ترور وی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام تهدید آمیز عربستان به خانواده لجین الهذلول درباره ترور وی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید