تور روسیه: پوتین حکم ویژه مقابله با کشورهای تحریم های کننده روسیه را تمدید کرد

به گزارش 10 از 10، رئیس جمهور روسیه حکم دولتی مقابله با کشورهای تحریم کننده روسیه را یک سال دیگر تمدید کرد.

تور روسیه: پوتین حکم ویژه مقابله با کشورهای تحریم های کننده روسیه را تمدید کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه حکم تمدید بعضی اقدامات مالی ویژه علیه کشورهایی که روسیه را تحریم نموده اند، تمدید کرد.

به گزارش خبرگزاری تاس در فرمان پوتین آمده است، این حکم که مورخ ششم آگوست 2014 صادر شده تا 31 دسامبر 2022 تمدید می گردد.

بر اساس این گزارش، در مارس 2014 به علت شرایط ایجاد شده در اوکراین ، اتحادیه اروپا و بعضی کشورهای دیگر از جمله استرالیا، ایسلند، کانادا ، نیوزلند، ایالات متحده ، سوئیس و ژاپن تحریم هایی را علیه روسیه وضع کردند. این کشورها فهرستی از اشخاص حقیقی و حقوقی روسیه را که تحریم نموده و شامل ممنوعیت ورود و توقیف حساب های بانکی اعلام نمودند..

در پاسخ، در اوت 2014، ولادیمیر پوتین فرمان مقابله با اقدامات را امضا کرد و دولت روسیه واردات تعدادی از محصولات غذایی از ایالات متحده، اتحادیه اروپا، نروژ ، استرالیا و کانادا را ممنوع اعلام نمود.

اتحادیه اروپا در ادامه فشارهای خود علیه روسیه در رابطه با تحولات اوکراین، چندی قبل تحریم های خود علیه مسکو را برای 6 ماه دیگر تمدید کرد. شورای اروپا با صدور یک بیانیه اعلام نمود که تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه در رابطه با اوکراین که برای اولین بار در سال 2014 اعمال شد، برای 6 ماه دیگر تمدید شده است. در بیانیه این نهاد عالی اتحادیه اروپا، ادعا شده که اقدامات ثبات زدای روسیه در اوکراین به ویژه در منطقه ها شرقی این کشور و اشغال منطقه کریمه ادامه دارد.

شورای اروپا از مسکو خواسته است که تعهدات خود در قبال توافقات میسنک به منظور انتها درگیری در منطقه ها شرقی اوکراین را به صورت کامل اجرا کند. این توافق با میانجیگری آلمان و فرانسه میان سران این دو کشور عضو اتحادیه اروپا با روسیه و اوکراین در سال 2015 امضا شد.

سال 2014 با ساقط کردن دولت روس گرای ویکتور یانوکوویچ رئیس جمهور وقت اوکراین با حمایت بعضی کشورهای اروپایی و آمریکا و روی کار آمدن دولت غربگرا، روابط کی یف با مسکو به شدت متشنج شد.

همزمان با این تحولات، منطقه ها شرقی اوکراین که اکثریت جمعیت آنها را روس تبارها تشکیل می دهند، به صحنه درگیری آنها با ارتش اوکراین تبدیل شد و کار به جایی رسید که دو منطقه لوهانسک و دونتسک، اعلام جمهوری خودخوانده کردند و از آن موقع درگیری ها ادامه دارد.

بعلاوه در منطقه شبه جزیره کریمه، درباره استقلال از اوکراین و الحاق به فدراسیون روسیه همه پرسی انجام شد و اکثریت ساکنان این منطقه به الحاق به مسکو رای مثبت دادند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 مهر 1400 بروزرسانی: 11 مهر 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1924

به "تور روسیه: پوتین حکم ویژه مقابله با کشورهای تحریم های کننده روسیه را تمدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه: پوتین حکم ویژه مقابله با کشورهای تحریم های کننده روسیه را تمدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید