پنتاگون: سربازان ما آخرین نظامیانی هستند که افغانستان را ترک می کنند

به گزارش 10 از 10، سرپرست وزارت دفاع آمریکا با تاکید بر خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان گفت که نیروهای ایالت متحده آخرین سربازانی خواهند بود که افغانستان را ترک می کنند.

پنتاگون: سربازان ما آخرین نظامیانی هستند که افغانستان را ترک می کنند

از شبکه طلوع نیوز، کریستوفر میلر در دیدار از یک پایگاه نظامی در جنوب کابل گفت که نیروهای ویژه آمریکا نخستین نیروهای بودند که 20 سال پیش در افغانستان استقرار یافتند و ممکن است آنان آخرین نیروهایی باشند که افغانستان را ترک خواهند کرد.

وی با اشاره با کاهش سربازان آمریکایی در افغانستان، گفت که اکنون در وضع خوبی به سر می برند.

سرپرست کنونی وزارت دفاع آمریکا که در اوایل جنگ افغانستان، یکی از سربازان در این جنگ بود، گفت همیشه احساس کرده است که واشنگتن با اقدامات فراتر از عملیات ویژه و ورود به جنگ اشتباه کرده است.

سرپرست وزارت دفاع آمریکا در سفری غیرمنتظره شامگاه سه شنبه وارد کابل شد و در گفت و گو با اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان خواستار آتش بس دائمی میان دولت و طالبان شد.

دو طرف در این دیدار فرایند صلح، اوضاع افغانستان و منطقه و لزوم حمایت بیشتر از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان مصاحبه کردند.

بر اساس توافق نامه صلح آمریکا با طالبان، باید تمامی نیروهای خارجی تا ماه مه (خرداد) سال 2021 از افغانستان خارج شوند. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1513

به "پنتاگون: سربازان ما آخرین نظامیانی هستند که افغانستان را ترک می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون: سربازان ما آخرین نظامیانی هستند که افغانستان را ترک می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید