پاکستان برای تامین امنیت شهروندان و پروژه های اجرایی چین نیروی ویژه تشکیل داد

به گزارش 10 از 10، خبرنگاران: دولت پاکستان پس از سفر رئیس جمهور چین به این کشور و امضای توافقنامه هایی در حدود 46 میلیارد دلار، برای حفاظت از مهندسان، مدیران پروژه ها، کارشناسان و سایر اتباع چین نیروی ویژه ای تشکیل داده است.

پاکستان برای تامین امنیت شهروندان و پروژه های اجرایی چین نیروی ویژه تشکیل داد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای 10 از 10، ممنون حسین رئیس جمهور پاکستان در ملاقات با همتای چینی خود گفت که دولت پاکستان برای تامین امنیت شهروندان چینی از جمله ماموران پروژه های جدید پکن - اسلام آباد نیروی ویژه تشکیل داده است.

از سوی دیگر، عاصم سلیم باجوه سخنگو و مدیر کل روابط عمومی داخلی ارتش پاکستان در گفت وگو با دان نیوز تشکیل نیروی ویژه برای حفاظت از اتباع چین را تایید نموده و گفت: علاوه بر ارتش، رنجرز نیروی کماندوی پاکستان نیز در این برنامه امنیتی شرکت خواهد داشت.

بر اساس گزارش بعضی منابع، ارتش پاکستان دست کم 10 هزار واحد برای تامین امنیت ماموران پروژه های راهرو مالی چین و پاکستان تشکیل داده است.

رهبری این نیروهای ویژه را ارتش پاکستان عهده دار است و گزارش خود را نیز به دفتر مرکزی ارتش این کشور ارائه خواهد نمود.

5هزار واحد از نیروی خدمات ویژه بخشی از ارتش پاکستان تشکیل خواهد شد که درمورد امنیت و مبارزه با تروریسم آموزش ویژه دیده اند.

براساس منابع، رئیس جمهور چین در ملاقات با مقامات اسلام آباد درمورد تامین امنیت مهندسان، مدیران و کارشناسان ابراز نگرانی نموده بود و رئیس جمهور پاکستان نیز در این خصوص اطمینان داد که کشورش تصمیم گرفته تا برای تامین امنیت پروژه های راهروی مالی نیروی ویژه تشکیل دهد.

این نخستین ملاقات رئیس جمهور چین در 9 سال گذشته از پاکستان است.

رئیس جمهور چین در این ملاقات در اجلاس مشترک مجلس و سنای پاکستان به سخنرانی و تروریسم را تهدید مشترک دو کشور مطرح نمود.

مقامات پکن و اسلام آباد طی ملاقات رئیس جمهور چین، علاوه بر 32 توافقنامه راهرو مالی چین و پاکستان، 51 توافقنامه دیگر را نیز به امضا رساندند.

1

منبع: تسنیم
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 678

به "پاکستان برای تامین امنیت شهروندان و پروژه های اجرایی چین نیروی ویژه تشکیل داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان برای تامین امنیت شهروندان و پروژه های اجرایی چین نیروی ویژه تشکیل داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید