پامپئو: تحریم شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از امروز اجرایی شده است

به گزارش 10 از 10، وزیر امور خارجه آمریکا از اجرایی شدن تحریم های دولت این کشور علیه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (IRISL) اطلاع داد.

پامپئو: تحریم شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از امروز اجرایی شده است

به گزارش گروه بین الملل 10 از 10، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام نمود که تحریم شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (IRISL) و شرکت چینی E-sail که آمریکا آن را زیرمجموعه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران می داند، از امروز دوشنبه 8 ژوئن (19 خرداد) اجرایی شده است.

دولت آمریکا 6 ماه قبل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و چندین شرکت وابسته به آن را به موجب فرمان اجرایی 13382 تحریم نموده بود، اما یک دوره تنفس 180 روزه قبل از اجرای این تحریم در نظر گرفته بود.

مایک پامپئو در بیانیه امروز خود مدعی شده است که دولت آمریکا سال گذشته اجرای تحریم علیه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را به تعویق انداخته است تا به شرکت هایی که به وسیله کشتی های متعلق به شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران کالاهای بشردوستانه به ایران صادر می نمایند، بتوانند جایگزینی برای این شرکت بیابند.

وزیر خارجه آمریکا در بیانیه خود تأکید نموده است که اکنون این مهلت به خاتمه رسیده و هر شرکتی که از این پس به وسیله کشتی های شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت E-sail اقدام به جابجایی کالا کند، خود مشمول تحریم های آمریکا خواهند شد.

طی ماههای اخیر مقامات کشورها و سازمان های بین المللی متعددی از دولت آمریکا خواسته اند که دست کم بخشی تحریم های خود علیه ایران، ونزوئلا و دیگر کشورها را بردارد تا بخش بهداشت و درمان این کشورها بهتر بتواند با فرایند شیوع ویروس کرونا مقابله کند.

اما مقامات آمریکایی که به نظر می رسد شیوع ویروس کرونا را فرصت خوبی برای افزایش فشار بر کشورهای مخالف سیاست های خود قلمداد می نمایند نه تنها تا به امروز هیچ واکنش مثبتی به این درخواست ها نشان نداده اند، بلکه تحریم های تازه ای را طی چند روز گذشته علیه آنها و افراد و شرکت هایی که به زعم نهادهای آمریکایی با این کشورها همکاری داشته اند، وضع نموده اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 20 مرداد 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1166

به "پامپئو: تحریم شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از امروز اجرایی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو: تحریم شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از امروز اجرایی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید