پاسخ دو شرکت درباره واریز نشدن سود سهام عدالت

به گزارش 10 از 10، عدم وصول مطالبات، دلیل مپنا برای عدم واریز سود سهام عدالت و کاهش سوددهی دلیل مخابرات برای واریز نکردن سود سهام عدالت است.

پاسخ دو شرکت درباره واریز نشدن سود سهام عدالت

شب واریز مرحله دوم سود سهام عدالت آغاز شده اما طبق اطلاعیه شرکت سپرده گذاری مرکزی تمام سود سهام عدالت در این مرحله هم واریز نشد و به علت کوتاهی دو شرکت مخابرات ایران و گروه مپنا همچنان 10 درصد از سود سهامداران عدالت در دست این دو شرکت به جای مانده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران علت این تاخیر در پرداخت سود دو شرکت مذکور را از روابط عمومی این شرکت ها پیگیری شد؛بعد از پیگیری های چند روزه و متعدد از روابط عمومی گروه مپنا مبنی بر توضیح علت اصلی این تاخیر چند ماهه، در گفت و گو با خبرنگاران،تنها علت واریز نشدن این سود به علت عدم وصول مطالبات مپنا است. به محض وصول مطالبات و تامین نقدینگی این سود پرداخت خواهد شد.

شرکت بعدی که برای پیگیری چرایی عدم واریز سود سهامداران عدالت شرکت مخابرات ایران بود که در این رابطه با محمدرضا بیدخام مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ،در رابطه با تاخیر در پرداخت سود سهام عدالت اظهار کرد: در سال های اخیر به طور کل شاهد رشد حداکثری هم چنین افزایش هزینه های غیر قابل پیش بینی فنی و غیر فنی و افزایش هزینه های حقوق و دستمزد این ارگان در جامعه بوده ایم.

این مقام مسئول گفت:با اعلام رشد مرکز آمار مبنی بر این موضوع که کمترین مربوط به حوزه های ارتباطات و مخابرات در چند سال اخیر بوده است عدم ترمیم تعرفه های بخش ثابت مخابرات ایران در طول 12 سال گذشته و هم چنین متاسفانه وجود مطالبات حدود دو هزار میلیارد تومانی شرکت مخابرات ایران از نهاد های دولتی، خصوصی و مشتریان، عملا بخش سود دهی ثابت را از مدار خارج کرده است.

او در ادامه اضافه نمود:ضمن عذر خواهی از سهامداران محترم عدالت انشاالله با تلاش حداکثری و با تعامل بیشتر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شاهد ترمیم تعرفه های بخش ثابت پس از گذشت 12 سال باشیم، هم چنین با تلاش بیشتر بتوانیم مطالبات دو هزار میلیاری را وصول نمایم تا دز این صورت بتوانیم این سود را به سهامداران سهام عدالت پرداخت کنیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1869

به "پاسخ دو شرکت درباره واریز نشدن سود سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ دو شرکت درباره واریز نشدن سود سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید