وزیر دارایی آلمان درباره بازگشت از روند اصلاحات به یونان هشدار داد

به گزارش 10 از 10، خبرنگاران: وزیر دارایی آلمان در آستانه برگزاری انتخابات جدید پارلمانی یونان درباره بازگشت از روند اصلاحات به آتن هشدار داد.

وزیر دارایی آلمان درباره بازگشت از روند اصلاحات به یونان هشدار داد

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه راینیشن پست آلمان، وولفگانگ شایبله وزیر دارایی آلمان در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی جدید در یونان که قرار است فردا (25 ژانویه) در این کشور برگزار گردد به آتن درباره بازگشت از روند اصلاحات هشدار داد.

وی که روز گذشته در اجلاس سالانه مالی داووس سخن می گفت همچنین توضیح داد: صرف نظر از مسئله پایبندی این کشور به منطقه یورو باید کوشش های زیادی انجام گردد تا این کشور شایستگی رقابت خود را بدست آورد.

شایبله همچنین به برنامه بانک مرکزی اروپا برای خرید اوراق قرضه میلیاردی اشاره نموده و گفت: یونان در صورتی می تواند از این تصمیمات سود ببرد که به روند اصلاحات پایبند باشد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه آلمان هیچ برنامه ای برای خروج یونان از منطقه یورو را دنبال نمی کند گفت: ما همیشه نشان داده ایم که آنچه که در توان داشتیم برای یاری به یونان انجام می دهیم.

وزیر دارایی آلمان همچنین کشورهای فرانسه و ایتالیا را به در پیش دریافت روند اصلاحات فراخوانده و همزمان از روند صرفه جویی و سیاست های ریاضتی آلمان دفاع نموده و گفت: اگر ما می خواهیم با شک شهروندان به یورو مبارزه کنیم باید به قوانین ثبات پایبند باشیم.

نظر سنجی های اجرا شده حاکی از آن است که حزب چپ گرای سیریزا به رهبری آلکسیس تسیپراس همچنان پیشتاز احتمالی انتخابات یونان خواهد بود.

حزب چپ گرای یونان مخالف طرح های ریاضت مالی اتحادیه اروپا بوده و خروج یونان از منطقه یورو را رد نمی کند.

اتحادیه اروپا نگران رویگردانی یونان از سیاست های ریاضتی و روند اصلاحات و تزلزل منطقه یورو در سایه روی کار آمدن چنین دولت جدیدی در یونان است.

منبع: تسنیم
انتشار: 3 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 370

به "وزیر دارایی آلمان درباره بازگشت از روند اصلاحات به یونان هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دارایی آلمان درباره بازگشت از روند اصلاحات به یونان هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید