ورودی های شهر جم بوی مرگ می دهد، بی تدبیری مسئولان و ناامیدی مردم

به گزارش 10 از 10، خبرنگاران - گروه استان ها - علی اکبر قیصری: شهرستان جم با همه زیبایی های تاریخی و فرهنگی خود در کنار آب و هوای مناسب و دارا بودن منابع نفت وگاز، محل سکونت گاه کارکنان شرکت های نفت، گاز و پتروشیمی شهرستان های جنوبی استان بوشهر است.

ورودی های شهر جم بوی مرگ می دهد، بی تدبیری مسئولان و ناامیدی مردم

این شهرستان علی رغم توسعه در زمینه های مختلف، از نظر تقاطع های همسطح و غیرهمسطح ایمن هیچ گونه توسعه ای نداشته و تقریبا بی نصیب است.

به دلیل نبود تقاطع غیرهمسطح در ورودی های شهرستان جم از مسیر سیراف و همچنین مسیر استان فارس، خودروها برای ورود به شهر جم باید از عرض اتوبان پرتردد عبور نمایند که علاوه بر ترافیک زیاد باعث به وجود آمدن تصادفات متعددی در ورودی های جم می گردد.

با این حال مسئولان شهرستان با ابراز نگرانی در جلسات متعدد با بهانه کردن تملک اراضی و عدم اعتبار کافی برای به انتها رساندن پروژه های تقاطع های این شهرستان عنوان می نمایند.

متاسفانه در کنار همکاری نفت برای ساخت اتوبان جم به سیراف و جم به فیروزآباد هیچ گونه تدبیری برای تقاطع زیرگذر - روگذر برای راه های ورودی شهرستان جم از سوی مسئولین امر اندیگردیده نشد تا شاهد نشانه های بی تدبیری مسئولین امر باشیم.

ایجاد تقاطع غیر همسطح در اولویت است

فرماندار شهرستان جم در گفت وگو با خبرنگاران گفت: نبود تقاطع غیرهمسطح در ورودی های شهر جم از سمت شیراز و کنگان نامناسب و خطرناک است.

محمد حسینی اضافه کرد: برای ایجاد تقاطع غیر همسطح از مسیر استان فارس بعد از مطالعه و تامین مبلغ مورد احتیاج این پروژه وارد مناقصه گردیده است.

وی اضافه کرد: دو تقاطع دیگر هنوز تامین اعتبار نگردیده است، ولی به عنوان اولویت های ما در حوزه عمرانی است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: تقاطع غیر همسطح از ورودی جاده جم به پالایشگاه در حال مطالعه و تامین اعتبار مورد احتیاج است که در آینده نچندان دور این امر محقق خواهد شد.

حسینی ابراز امیداوری کرد: با همکاری نماینده جنوب استان و پتروشیمی ها انشالله شاهد اتمام پروژه تقاطع های ورودی شهر جم که از مطالبات جدی مردم شهرستان جم است، باشیم.

عبور پرخطر از ورودی های جم

رئیس شورای اسلامی شهر جم در گفت وگو با خبرنگاران بیان داشت: تمامی مسیرهای ورودی شهر جم به دلیل نداشتن تقاطع های مناسب با مسائل زیادی همراه است.

عبدالحسین اکسیر اضافه کرد: عبور از عرض اتوبان جم به فیروزآباد پرتردد که با خطرات زیادی همراه است، سبب نگرانی بسیاری از خانوارهای نفت و همچنین مردم شهرستان جم گردیده است.

وی اعلام نمود: بعد از انجام مطالعه با اختصاص یافتن بخشی از اعتبارات نفت برای پروژه تقاطع غیر همسطح ورودی جم از مسیر چاهه و شهرک پردیس این پروژه از سر گرفته خواهد شد.

اکسیر با بیان اینکه وجود تقاطع غیر همسطح ورودی جم از مسیر پالایشگاه از الزامات است اضافه کرد: پالایشگاه فجر جم متعهد گردیده است با مطالعه و تامین اعتبار این پروژه ورودی جم را از مسیر پالایشگاه بر عهده گرفته و به انتها رساند.

هزینه تقاطع تامین گردد

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان جم در گفت وگو با خبرنگاران گفت: برای مسیرهای ورودی شهر جم، وجود تقاطع های غیر همسطح ضروری بوده و دارای اهمیت بسیار زیادی است.

سامان قلی پور اضافه کرد: برای تقاطع ورودی جم از سمت بوشهر هزینه ای بالغ بر 30 میلیارد مورد احتیاج است که ضروری است همه دست به دست هم بدهند و با تامین هزینه مورد احتیاج این تقاطع ها احداث گردد.

وی توضیح داد: با توجه به ترافیک بسیار زیاد در ورودی های جم، در صورت عدم احداث تقاطع های مناسب و ادامه عبور خودروها از عرض جاده شاهد تصادفات متعددی خواهیم بود که جبران ناپذیر است.

مردم جم چشم انتظار راهی ایمن

مدیر کل راه و شهرسازی استان بوشهر در حاشیه بازدید از راه های ورودی شهرستان جم گفت: انجام برآوردهای مطالعاتی تقاطع غیرهمسطح و همسطح برای ورودیهای شهر جم از ضروریات است و با اجرای کامل این طرح شاهد بهبود وضعیت رفت و آمد در این شهرستان خواهیم بود.

اما این خبر خوش مدیر کل درکنار دیگر وعده های توخالی مسئولان هیچ وقت اجرایی نشد و مردم جم همچنان چشم انتظار راهی ایمن در ورودی های شهر جم هستند. قاعدتا بازم شاهد تصادفات زیاد در این ورودی ها و سکوت همیشگی مسئولان خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 101

به "ورودی های شهر جم بوی مرگ می دهد، بی تدبیری مسئولان و ناامیدی مردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورودی های شهر جم بوی مرگ می دهد، بی تدبیری مسئولان و ناامیدی مردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید