واکنش ترامپ به اظهارات ژنرال میلی: رقت انگیز است

به گزارش 10 از 10، خبرنگاران : رئیس جمهوری پیشین آمریکا از رئیس ستاد مشترک ارتش کشورش بابت رد اعتراضاتی درباره وجود نژادپرستی در ارتش ایالات متحده انتقاد کرد.

واکنش ترامپ به اظهارات ژنرال میلی: رقت انگیز است

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا آدینه در مصاحبه با وبسایت نیوزمکس گفت: حرفهای ژنرال مارک میلی (رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا) را دیدم و تاسف بار و رقت انگیر بود. حرفهای دیگران، به ویژه رئیس نیروی دریایی را هم شنیدم. رقت انگیز بود.

رئیس جمهور سابق آمریکا گفت: وقتی من بودم، آنها اینطور صحبت نمیکردند. آنها اینطور صحبت نمیکردند وگرنه ظرف دو دقیقه از شرشان خلاص میشدم. به ویژه در نیروی دریایی و میلی... اظهاراتی بسیار نارحت نماینده و رقت انگیز.

ژنرال میلی، توماس هارکر، وزیر نیروی دریایی و مایکل گیلدی، رئیس عملیاتهای نیروی دریایی هفته گذشته به کنگره رفتند تا درخصوص بودجه سال اقتصادی 2022 برای وزارت دفاع آمریکا صحبت نمایند.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در جلسه روز چهارشنبه کمیته سرویس های مسلح مجلس نمایندگان به انتقاداتی علیه رشد نژادپرستی که به آموزش نظریه انتقادی نژاد در ارتش مرتبط بود، تاخت. او گفت، اعضایی که جذب میشوند باید روشنفکر باشند و زیاد مطالعه نمایند.

ژنرال میلی با انتقاد جمهوریخواهانی روبرو شد که تاکید داشتند ارتش آمریکا در حال درگیر شدن بیشتر با مساله نژادی است چرا که نهادهای نظامی مثل آکادامی ارتش آمریکا در حال آموزش تئوری انتقادی نژاد هستند. میلی تئوری انتقادی نژاد را تایید نکرد اما قویا کسانی که میگویند آن را نباید آموزش داد، محکوم کرد.

ژنرال میلی در کمیته سرویس های مسلح مجلس نمایندگان آمریکا گفت: چه اشکالی دارد مقداری درک موقعیتی از کشوری که ما برای دفاع از آن اینجا هستیم، داشته باشیم؟ و من شخصا این را توهین آمیز میدانم که ارتش ایالات متحده را، ژنرال هایمان را، افسران مامور و غیر مامور را به چیزهایی متهم می نمایند، چون ما در حال مطالعه تئوری هایی هستیم که وجود دارند.

تاکر کارلسن، مجری فاکس نیوز به میلی تاخت و این رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا را احمق و خوک خطاب کرد.

تئوری انتقادی نژاد معتقد است که نژادپرستی در قوانین و نهادهای ایالات متحده ریشه دوانده و میراث برده داری و تفکیک نژادی، زمین بازی ناهمواری را برای سیاه پوستان آمریکایی ایجاد نموده است. جنجال بر سر این تئوری به بحث ملی درباره نحوه آموزش تاریخ آمریکا در مدارس و اینکه کدام نسخه از آن را باید آموزش داد، کشیده شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1809

به "واکنش ترامپ به اظهارات ژنرال میلی: رقت انگیز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ترامپ به اظهارات ژنرال میلی: رقت انگیز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید