والیبال قهرمانی آسیا، ایران با فزونی مقابل چین تایپه راهی نیمه نهایی شد، مصاف شاگردان کولاکوویچ با کره جنوبی

به گزارش 10 از 10، تیم ملی والیبال ایران با پیروزی مقابل چین تایپه به مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی آسیا رسید و حریف کره جنوبی شد.

والیبال قهرمانی آسیا، ایران با فزونی مقابل چین تایپه راهی نیمه نهایی شد، مصاف شاگردان کولاکوویچ با کره جنوبی

با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی ایران در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات والیبال قهرمانی آسیا که در تهران در حال برگزاری است در سالن 12 هزار نفری آزادی به مصاف چین تایپه رفت و با نتیجه 3 بر صفر به پیروزی رسید.

بازیکنان آغاز کننده ایران در این بازی، سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی پور، فرهاد قائمی، سید محمد موسوی، علی شفیعی و محمدرضا حضرت پور (لیبرو) بودند.

بازیکنان ایران در ابتدا، حریف خود را دستکم گرفته بودند و 7 بر 5 عقب افتادند. همین موضوع تلنگری برای آنها شد و وقت استراحت فنی اول در امتیاز 8 بر 7 برای ایران به دست آمد. بازیکنان تایپه با جاگیری خوب و دفاع داخل میدان کوشش می کردند تا اختلاف امتیازات زیاد نگردد. نتیجه 16 بر 14 برای ایران، زمان وقت استراحت فنی دوم بود. دفاع روی تور خوب، یکی از دلایل پیروزی 25 بر 19 ایران در ست نخست بود.

تیم تایپه در ست دوم مقاومت بیشتری کرد و با حملات موثرتر، توانست شاگردان کولاکوویچ را به دردسر بیندازد. ایران در این ست هم 27 بر 25 برنده شد.

ست سوم با فزونی تایپه و عدم هماهنگی در بین دریافت کنندگان ایران آغاز شد. بازیکنان تایپه تا زمان وقت استراحت فنی دوم از ایران پیش بودند که دلیل عمده آن افت انگیزه ملی پوشان ایران و البته دفع و توپگیری حریف به نظر می رسید. تیم ایران در این ست با نتیجه 25 بر 21 به فزونی رسید.

حدود 700 نفر از این بازی در سالن آزادی دیدن کردند. داورانی از کویت و اندونزی، قضاوت این بازی را بر عهده داشتند.

از نکات قابل توجه امروز، ممانعت حراست سالن آزادی از ورود رحمان محمدی راد، مربی پیشین تیم ملی والیبال به سالن بود. در این دوره از مسابقات، تماشاگران با مسائل زیادی در ورود به سالن روبرو بودند و بعضاً به آنها گفته می شد که ورود تماشاگر ایرانی به سالن ممنوع است!

تیم ملی ایران، فردا در مرحله نیمه نهایی به مصاف کره جنوبی خواهد رفت تا تکلیف یکی از فینالیست ها معین گردد. در دیگر بازی نیمه نهایی، استرالیا با ژاپن دیدار می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 394

به "والیبال قهرمانی آسیا، ایران با فزونی مقابل چین تایپه راهی نیمه نهایی شد، مصاف شاگردان کولاکوویچ با کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "والیبال قهرمانی آسیا، ایران با فزونی مقابل چین تایپه راهی نیمه نهایی شد، مصاف شاگردان کولاکوویچ با کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید