همه عواید هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست به سیل زدگان اختصاص می یابد

به گزارش 10 از 10، تهران- خبرنگاران- دبیر هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست از اختصاص همه عواید این رویداد زیست محیطی به سیل زدگان اخیر در کشور اطلاع داد.

همه عواید هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست به سیل زدگان اختصاص می یابد

آرزو آقا محمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی خبرنگاران اضافه کرد: در کنار اهداف از قبل مشخص شده این نمایشگاه، با توجه به مصائب زیست محیطی اخیر، در نقاط مختلف کشور، از جمله ویژگی های مهمی که در برنامه های نمایشگاه گنجانده شده برنامه های مرتبط با سیل است.

وی با بیان اینکه نمایشگاه بین المللی محیط زیست از حالت نمایشی صرف خارج شده و به یک نمایشگاه راهبردی تبدیل شده است، توضیح داد: بر همین اساس پیش بینی شده کارگاه های آموزشی، پنل های تخصصی و چند مناظره در این مورد برگزار گردد.

آقا محمدی با بیان اینکه همه عواید این نمایشگاه همراه با اقلام و یاری های جمع آوری شده در آن به مناطق سیل زده ارسال خواهد شد، توضیح داد: بر همین اساس هر کس که در این نمایشگاه مشارکت و بازدید داشته باشد یا از آن حمایت کند از حامیان سیل زدگان محسوب می گردد.

دبیر هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با بیان اینکه این دوره از نمایشگاه با استقبال بی نظیر شرکت کنندگان روبرو شده است، اضافه کرد: بیش از 600 شرکت و نهاد در قالب 7 سالن در این نمایشگاه حضور دارند. در عین حال هر سالن به یک موضوع خاص اختصاص یافته و نهادها و شرکتهای مرتبط با آن موضوع در سالن حضور خواهند یافت.

وی با اشاره به محورها و موضوعات ارائه شده در نمایشگاه محیط زیست گفت: رد پای آب، حیات وحش و تنوع زیستی، جنگل، سرزمین پایدار، هوای پاک، انرژی پاک و رد پای کربن و زمین پاک، شهر پایدار و جوامع پایدار از جمله موضوعاتی است که هر یک در سالن های مجزا موضوعات مختلفی را برای بازدیدکنندگان به نمایش خواهند گذاشت.

آقامحمدی همچنین از حضور پررنگ سمن ها و انجمن های مردمی اطلاع داد که در سالن 40A به ارائه دستاوردها خود خواهند پرداخت. در این سالن همچنین پاتوق های سبز پیش بینی شده که اغلب پنل ها و کارگاه ها آموزشی در این پاتوق ها برگزار می گردد.

وی گفت: در کنار برگزاری نمایشگاه، مسابقات عکاسی، برای بازدید دانش آموزان و دانشجویان نیز پنل خاصی پیش بینی شده تا بهره بیشتری از نمایشگاه ببرند.

دبیر هجدهمین نمایشگاه محیط زیست گفت: اختتامیه نمایشگاه نیز عصر روز سه شنبه 27 فروردین همراه با رونمائی از آهنگی با مضمون محیط زیستی با اجرای علیرضا افتخاری برگزار خواهد شد. تقدیر از فعالان محیط زیست، محیط بانان فعال، صنایع سبز و غرفه های برتر از دیگر برنامه های در مراسم اختتامیه است.

هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست از تاریخ 24 فرودین ماه سال 1398 به مدت 4 روز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران در فضایی به مساحتی بیش از 10 هزار متر برگزار می گردد.

علمی*9014*1193

منبع: ایرنا
انتشار: 14 تیر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 243

به "همه عواید هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست به سیل زدگان اختصاص می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه عواید هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست به سیل زدگان اختصاص می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید