همراهی خط تلفن 1480 کرمان در شکست دادن کرونا

به گزارش 10 از 10، خبرنگاران/کرمان مدیرکل بهزیستی استان کرمان با تاکید بر ضرورت اجرای برنامه های پسا کرونا، با بیان اینکه در حال حاضر ساعت کاری خط مشاوره 1480 از 12 به 16 ساعت افزایش یافته، برای ارائه خدمات مشاوره ای و روانشناسی اعلام آمادگی کرد و گفت: باید برای بعد از این بحران نیز از هم اکنون برنامه ریزی کنیم.

همراهی خط تلفن 1480 کرمان در شکست دادن کرونا

عباس صادق زاده در جلسه ستاد مشارکت های مردمی استان کرمان در موضوع کنترل ویروس کرونا با تشریح نقش کلیدی و مهم تشکل های مردم نهاد در جذب مشارکتهای مردمی گفت: تشکل های مردم نهاد در موضوعات تخصصی به دلیل شناخت عمیق آنان از محدوده فعالیت خود، از روش های سریع و دقیق برای توزیع به موقع یاری ها بین احتیاجمندان واقعی استفاده می نمایند.

وی در موضوع تامین مایحتاج اقشار آسیب پذیر که امروز به دلیل شیوع ویروس کرونا دچار مسائل معیشتی شده اند، اظهار کرد: تجربه سال های اخیر در بهزیستی ثابت نموده است که پرداخت های نقدی به حساب افراد احتیاجمند نسبت به خرید کلی، بسته بندی و توزیع بین این افراد و خانواده ها به لحاظ روحی، روانی، اجتماعی و اقتصادی مقرون به صرفه است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان در تشریح دلایل مقرون به صرفه بودن پرداخت های نقدی گفت: اول اینکه فرد یا خانواده احتیاجمند احساس مثبتی به زندگی دارد چراکه میتواند خود برای خرید اقلام مورد احتیاج تصمیم گیری کند. دوم اینکه کسب وکارهای خرد منطقه و محله رونق می گیرد و از همه مهمتر خرید، بسته بندی و توزیع مواد غذایی یا هرکالای دیگری علاوه بر اینکه بار اقتصادی دارد می تواند عامل شیوع بیماری کرونا باشد.

صادق زاده در تشریح اقدامات کمیته پیشگیری و کنترول ویروس کرونا در بهزیستی استان کرمان گفت: از 1349 مرکز دارای مجوز از بهزیستی استان کرمان افراد مقیم 149 مرکز شبانه روزی از ابتدای ویروس کرونا در قرنطینه هستند که تا به امروز 1686 مرتبه ضدعفونی شده اند.

وی از وجود 42 موسسه خیریه فعال در مقابله با ویروس کرونا در سطح استان کرمان اطلاع داد و یاد آور شد: 11 موسسه در فراوری ماسک وسایر اقلام بهداشتی خدمت می نمایند که دوخت و فراوری 72 هزار ماسک و 20 هزار و 300 گان، سرپوش، پاپوش و ساق دست توسط این خیریه ها اجرا شده است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با تاکید بر ضرورت اجرای برنامه های پسا کرونا ، با بیان اینکه در حال حاضر ساعت کاری خط مشاوره 1480 از 12 به 16 ساعت افزایش یافته، برای ارائه خدمات مشاوره ای و روانشناسی اعلام آمادگی کرد و اضافه کرد: باید برای بعد از این بحران نیز از هم اکنون برنامه ریزی کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 خرداد 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1019

به "همراهی خط تلفن 1480 کرمان در شکست دادن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همراهی خط تلفن 1480 کرمان در شکست دادن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید