هشدار بانک جهانی درباره بحران اقتصادی ارتش لبنان

به گزارش 10 از 10، بانک جهانی درباره فروپاشی اقتصادی ارتش لبنان و تاثیر آن بر عملکرد سربازان هشدار داد.

هشدار بانک جهانی درباره بحران اقتصادی ارتش لبنان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه الاخبار، بانک دنیای با هشدار درباره شرایط مالی ارتش لبنان گفت که ارتش این کشور توسط یکی از بدترین سناریوهای مربوط به سقوط مالی از دهه های گذشته تا به امروز تهدید می گردد.

بانک دنیای گفت که بحران مالی تاثیرات بی سابقه ای بر توانایی های عملیاتی ارتش لبنان دارد که منجر به قطع شدن حقوق سربازان و از بین رفتن روحیه آنها می گردد.

ژنرال ژوزف عون فرمانده ارتش لبنان در سخنانی در مارس گذشته هشدار داد که سربازان ارتش لبنان همانند سایر مردم این کشور از بحران مالی رنج می برند.

همچنین وی صراحتا از رهبری سیاسی در این کشور انتقاد نموده و گفت، کشور فلج شده و تقریباً هیچ کاری برای حل بحران انجام نمی گردد.

در همین زمینه یک مقام ارشد نظامی لبنان در گفت وگو با آسوشتیدپرس تاکید نمود که اوضاع مالی روحیه سربازان لبنانی را به شدت تحت تاثیر قرار داده و ارتش شرایط مناسبی ندارد؛ این در حالی است که ما وظایف زیادی از جمله حفظ ثبات داخلی داریم.

این منبع اضافه کرد، فرماندهی ارتش نگران تحولات اوضاع امنیتی لبنان است.

به گفته منابع مطلع قرار است که فردا فرانسه یک کنفرانس مجازی برای جمع آوری یاری های مالی فوری برای ارتش لبنان برگزار کند. فرانسه هشدار داده که ارتش لبنان ممکن است در سایه شرایط نامطلوب مالی نتواند وظایف خود را که برای ثبات کشور ضروری است انجام دهد.

روز گذشته نجاه رشدی، معاون هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل و هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در لبنان در یک کنفرانس مطبوعاتی در مقر این سازمان در شهر ژنو گفت: رهبران لبنان مسئولیت فوری در قبال مردم خود دارند اما مردم نیز انتظار حمایت دارند، این کشور به مبلغ 300 میلیون دلار برای برطرف احتیاجهای اساسی هشت ماه آینده مردم خود احتیاج دارد.

طبق گزارش کمیته اجتماعی و مالی غرب آسیای سازمان ملل، نرخ فقر در سال 2020 در لبنان به 55 درصد افزایش یافته و میانگین کسانی که از فقر شدید در این کشور رنج می برند، سه برابر شده و از هشت درصد به 23 درصد رسید.

بانک دنیای اول ژوئن جاری بحران در لبنان را سخت ترین بحران دنیا توصیف نموده و آن را در زمره سه بحران سخت تاریخ از اواسط قرن 19 قرار داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1798

به "هشدار بانک جهانی درباره بحران اقتصادی ارتش لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار بانک جهانی درباره بحران اقتصادی ارتش لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید