راهنمایی: مانعی برای پرداخت وام هزار میلیاردی به پیمانکاران مسکن مهر پردیس وجود ندارد

به گزارش 10 از 10، مدیرعامل شرکت عمران پردیس گفت: هیچ مانعی برای پرداخت وام 1000 میلیارد تومانی به پیمانکاران مسکن مهر این شهر وجود ندارد.

راهنمایی: مانعی برای پرداخت وام هزار میلیاردی به پیمانکاران مسکن مهر پردیس وجود ندارد

جهت دریافت خدمات آلاچیق چوبی جنگلی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش گروه اقتصادی 10 از 10 مهدی راهنمایی با اشاره به تصویب پرداخت وام 1000 میلیارد تومانی به شرکت عمران پردیس توسط بانک مرکزی، اظهار کرد: هیچ مشکل و مانعی برای پرداخت این وام به پیمانکاران وجود ندارد.

وی توضیح داد: پیمانکاران باید از فرصت فصل کاری استفاده نموده و با فراوری کارکرد شبانه روزی از این منابع اقتصادی بهره ببرند.

لازم به ذکر است مدیر امور اعتباری بانک مسکن نیز در رابطه با وام 1000 میلیارد تومانی گفته است: این وام برای زیرساخت های مسکن مهر فاز 11 است که شرکت کوزو در آنجا فعالیت دارد.

محمدحسن علمداری با بیان این که ساخت واحد های مسکن مهر این فاز تقریبا به اتمام رسیده است، اضافه نمود: مسائل زیربنایی مربوط به معابر، آب، برق، گاز و فاضلاب فاز 11 تکمیل نیست و وام 1000 میلیارد تومانی برای این منظور در اختیار شرکت عمران پردیس قرار خواهد گرفت.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان استفاده از این وام در سایر فاز های مسکن مهر پردیس وجود دارد، توضیح داد: شرکت عمران برای اخذ این وام طرح توجیهی ارائه نموده که بر اساس آن و آنالیز های انجام شده توسط کارشناسان شرکت عمران و بانک مسکن، وام مذکور می تواند فاز 11 را احیا کند.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن با اعلام این که دوره ساخت و احداث این وام یکساله و بازپرداخت آن 3 ساله با نرخ سود 18 درصد است، افزود: وام 1000 میلیارد تومانی به نام شرکت عمران پردیس است و ارتباطی به مردم ندارد.

علمداری با یادآوری این که بر اساس تعرفه معادل 120 درصد وام، زمین بابت پرداخت وام به شرکت عمران پردیس نزد بانک مسکن وثیقه گذاشته می گردد، اظهار کرد: با توجه به این که طرح توجیهی شرکت عمران مصوبه کمیته اعتباری بانک مسکن و کمیته اعتباری بانک مرکزی را دارد، مصرف صحیح تسهیلات یکی از وظایف بانک مسکن است و ما بر هزینه وام 1000 میلیارد تومانی نظارت خواهیم کرد.

وی تاکید نمود: وام مذکور به نسبت کارکرد پیمانکاران و براساس پیشرفت فیزیکی کار پرداخت خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 8 خرداد 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1024

به "راهنمایی: مانعی برای پرداخت وام هزار میلیاردی به پیمانکاران مسکن مهر پردیس وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمایی: مانعی برای پرداخت وام هزار میلیاردی به پیمانکاران مسکن مهر پردیس وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید