نگرانی وزیر معادن افغانستان از دخالت مقامات دولتی در قراردادها و استخراج های غیرقانونی

به گزارش 10 از 10، وزیر معادن افغانستان اعلام نمود که شماری از مقامات ارشد دولتی و اعضای مجلس در قراردادهای استخراج معادن این کشور به صورت غیرقانونی دخیل هستند.

نگرانی وزیر معادن افغانستان از دخالت مقامات دولتی در قراردادها و استخراج های غیرقانونی

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، پس از افشاگری های اخیر درباره اعطای غیرقانونی استخراج معادن بزرگ افغانستان به شرکت های آمریکایی-انگلیسی این بار وزیر معادن افغانستان از مداخله غیرقانونی مقامات افغان و اعضای مجلس در قردادهای استخارج معادن این کشور اطلاع داد.

نرگس نهان وزیر معادن افغانستان به خبرنگاران در شهر هرات گفت: بعضی از مقامات ارشد دولتی و اعضای مجلس این کشور از استخراج معادن به صورت غیرقانونی سود می برند.

وی اضافه کرد: فعالیت نمایندگان مجلس و مقامات دولتی در قراردادهای معادن کشور غیرقانونی است و آنالیز های این وزارت به هدف شناسایی و معرفی نمایندگان مجلس به شورای امنیت ملی افغانستان جریان دارد.

وزیر معادن افغانستان اظهارداشت: 9 قرارداد استخراج معدن سنگ مرمر در هرات تمدید شده و قرار است بزودی کار استخراج معدن مس نی در این ولایت شروع گردد.

این در حالی است که نفوذ مقامات دولتی و اعضای مجلس در قراردادهای استخراج معادن نگرانی اتحادیه معدنکاران در غرب افغانستان را برانگیخته است.

وحید ملک زاده عضو هیئت مدیره اتحادیه معدنکاران هرات به روزنامه اطلاعات روز گفت: بعضی از معادن در غرب این کشور از سالها به این سو در انحصار بعضی از اعضای مجلس و افراد قدرتمند واقع شده است.

این در حالی است که شرکت های آمریکایی و انگلیسی نیز اخیرا قراردادهای استخراج معادن بزرگ در این کشور را بدون مناقصه و به صورت غیرقانونی تصاحب نموده اند.

شبکه نظارت بر منابع طبیعی افغانستان نیز پیش از این امضای قرار داد استخراج معادن این کشور را با شرکت های آمریکایی بر اثر تبانی مقامات ارشد دولتی تاراج و دزدی قانونی معادن این کشور عنوان نموده بود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 301

به "نگرانی وزیر معادن افغانستان از دخالت مقامات دولتی در قراردادها و استخراج های غیرقانونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی وزیر معادن افغانستان از دخالت مقامات دولتی در قراردادها و استخراج های غیرقانونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید