نماینده مجلس: نهاد ریاست جمهوری در پی جدایی سازمان سنجش از وزارت علوم است

به گزارش مجله 10 از 10، نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در مورد بعضی شنیده ها مبنی بر جدایی سازمان سنجش از وزارت علوم و الحاق آن به نهاد ریاست جمهوری، این اقدام را خطرناک و موجب ایجاد شائبه های فساد در سازمان سنجش دانست.

نماینده مجلس: نهاد ریاست جمهوری در پی جدایی سازمان سنجش از وزارت علوم است

به گزارش ایسنا، ذبیح الله اعظمی ساردوئی درباره بعضی شنیده ها مبنی بر جدایی سازمان سنجش آموزش کشور از وزارت علوم و ادغام آن زیر نظر نهاد ریاست جمهوری، توضیح داد: به عنوان یک عضو هیئت علمی دانشگاه جیرفت که مسئولیت برگزاری کنکور در حوزه انتخابیه و منطقه را داشته ام، شنیده هایی مبنی بر جدایی سازمان سنجش به صورت چراغ خاموش از وزارت علوم و الحاق آن به نهاد ریاست جمهوری به گوش رسیده که بسیار این موضوع می تواند خطرناک باشد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: با اجرایی شدن این ایده عملاً نظارت مجلس بر سازمان سنجش سلب می گردد و این تغییر چارت، بزرگترین ضربه به پیکره وزارت علوم است.

وی ادامه داد: سازمانی که با این ساختار سال های متمادی کنکور را برگزار نموده و پذیرش به دانشگاه های دو وزارتخانه علوم و وزارت بهداشت را انجام داده چرا باید به زیرمجموعه نهاد ریاست جمهور ملحق گردد. در این شرایط وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش هرگز جوابگوی نمایندگان نخواهند بود.

اعظمی تأکید کرد: قطعا بعد از اجرایی شدن این ایده خطرناک، شائبه های فساد در این سازمان چندین برابر می گردد و با توجه به اینکه مجلس هم نظارتی بر این سازمان نخواهد داشت، کشور دچار مشکل خواهد شد.

وی یادآور شد: نکته دیگر اینکه، همه دولت ها اشتباهات مهلکی در حوزه تغییر ساختار و چارت دولت داشته اند و وقتی دولت بعدی روی کار می آید با ادغام یا تفکیک وزارتخانه به حالت سابق دوباره کاری می نمایند که در این مسیر فقط میلیارد ها تومان از بیت المال هزینه تمایلات بعضی افراد خواهد شد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس اضافه نمود: از سوی چنین تصمیماتی به اعتبارات علمی کشور ضربه وارد می گردد و نباید اجازه دهیم که اعتبار سازمانی مثل سازمان سنجش به این راحتی زیر سئوال برود.

وی افزود: انتظار داریم، کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری با جدیت این موضوع را دنبال کند و دلایل کسانی که قصد دارند، چنین ایده ای را اجرایی نمایند برای همگان شفاف و معین گردد. قطعا از نظر ما این کار غلط، غیرکارشناسی و غیرمنطقی است.

منبع: فرارو
انتشار: 17 مرداد 1402 بروزرسانی: 17 مرداد 1402 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2393

به "نماینده مجلس: نهاد ریاست جمهوری در پی جدایی سازمان سنجش از وزارت علوم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده مجلس: نهاد ریاست جمهوری در پی جدایی سازمان سنجش از وزارت علوم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید