نقش وزارت بهداشت در صدور مجوز فعالیت پزشکی در پهنه مسکونی

به گزارش 10 از 10، نژادبهرام با اشاره به حادثه کلینیک سینا اطهر گفت: از وزارت بهداشت باید پرسید که چرا در پهنه مسکونی مجوز فعالیت کلینیک داده است.

نقش وزارت بهداشت در صدور مجوز فعالیت پزشکی در پهنه مسکونی

جهت دریافت خدمات مدلهای آلاچیق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

زهرا نژاد بهرام رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار ، در شرح آخرین اقدام ها برای شناسایی ساختمان های ناایمن پس از حادثه انفجار در کلینیک سینا اطهر گفت: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در حوزه فعالیت خود در بخش شناسایی ساختمان های ناایمن به وظیفه خود عمل نموده و آنالیز ها در حال اجرا است.

رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران اضافه کرد: ساختمان ها در سه بخش کم خطر، پر خطر، پر خطر آفرین در حال آنالیز و شناسایی هستند.

نژاد بهرام با اشاره به اینکه در بسیاری از موارد شهرداری تهران به دلیل بعضی از محدودیت های قانونی بین مالک و سر قفلی دار نمی تواند ورود کند، گفت: با توجه به این محدودیت ها حرکت مدنی بسیار مهم و تأثیرگذار است تا بدین وسیله ساختمان های ناایمن و پر خطر خالی از رفت و آمد شوند.

او اضافه کرد: هشتگی در فضای مجازی با عنوان معرفی ساختمان های ناایمن به راه افتاده است که من نیز با این حرکت مدنی همراه هستم تا با شناساندن ساختمان های ناایمن به شهروندان امکان رفت و آمد و مراجعه به آن ها کاهش پیدا کند تا مالکان به فکر ایمن سازی ساختمان خود باشند.

رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران با قبول این موضوع که از سوی مدیریت شهری برای شناسایی ساختمان های ناایمن و جلوگیری از فعالیت آن ها قصور هایی اتفاق افتاده است، اضافه کرد: در موضوع کلینیک سینا اطهر باید به این نکته تأکید گردد که شهرداری هیچ گاه متولی جواز کلینیک نیست و از وزارت بهداشت باید پرسید که برای یک درمانگاه سرپایی چطور اجازه فعالیت و عمل به آن حجم داده شده است.

نژاد بهرام با تأکید بر اینکه از این دست بیمارستان ها در پایتخت کم نیست، گفت: به عنوان مثال بیمارستان امید و عرفان نیایش در منطقه 5 تهران یکی دیگر از این نمونه ها هستند که از ابتدا قرار بود مرکز ناباروری باشند، اما امروز به یک بیمارستان عمومی بدل شده اند.

رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران توضیح داد: کمیسیون های شهرسازی در کنار خدمات شهری به عنوان کمیسیون تخصصی و حقوقی بر موضوع فعالیت این دست از ساختمان ها در پایتخت متمرکز شده اند تا دیگر شاهد این دست اتفاق های تلخ در شهر نباشیم.

  • هماهنگی دادستانی با شهرداری تهران برای برخورد با مالکان ساختمان های ناایمن

  • صدور 3 اخطار ایمنی برای کلینیک سینا اطهر در مدت 3 سال

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 2 مرداد 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1128

به "نقش وزارت بهداشت در صدور مجوز فعالیت پزشکی در پهنه مسکونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش وزارت بهداشت در صدور مجوز فعالیت پزشکی در پهنه مسکونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید