نقشه راه صنعا برای حل بحران یمن

به گزارش 10 از 10، شورای عالی سیاسی یمن در نشست امروز چهارشنبه خود به اصولی که در هرگونه رایزنی برای حل بحران یمن باید مورد توجه قرار گیرد، شامل؛ سرانجام محاصره، توقف حملات، سرانجام اشغالگری وعدم دخالت در امور داخلی یمن، اشاره نمود.

نقشه راه صنعا برای حل بحران یمن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از المسیره، شورای عالی سیاسی یمن در نشست امروز چهارشنبه خود به ریاست مهدی المشاط از همه کوشش های صادقانه برای کاهش رنج ملت یمن به وسیله کاهش محاصره و بازگشایی فرودگاه ها و بنادر بدون قید و شرط استقبال کرد.

شورای عالی سیاسی یمن همچنین کوشش های عمان را برای حل بحران یمن، مورد تمجید قرار داد.

این شورا ضمن تاکید بر تعامل مثبت یمن با همه دیدگاه ها و آنچه گزندی به حاکمیت یمن و حق مشروع ملت یمن نرساند، اظهار داشت: بازگشایی فرودگاه صنعا و بندر الحدیده یک موضوع انسانی ساده است و منتی از سوی احدی نیست. این دستاوردی از دستاوردهای پایداری ملت یمن و جانفشانی های ارتش و کمیته های مردمی آن است.

شورای عالی سیاسی یمن تاکید نمود: اصولی وجود دارد که در هر رایزنی آینده باید مورد توجه قرار گیرد و شامل انتها محاصره، توقف حملات هوایی و زمینی و دریایی و انتها اشغالگری و خروج نظامیان خارجی و عدم دخالت در امور داخلی یمن است.

شورای عالی سیاسی یمن همچنین از پیروزی هایی که ارتش و کمیته های مردمی یمن و یگان پهپادی و موشکی در جبهه های مختلف به دست آورده است و در راس آنها عملیات دلیرانه در محور جیزان است، تمجید کرد.

این شورا تاکید نمود که یمن در آستانه پیروزی واقع شده است و در دفاع از حاکمیت و استقلال پیروز عمل نموده و با سرسپردگی و قیمومیت مخالفت ورزیده است.

شورای عالی سیاسی یمن اظهار داشت: یمن حامی برقراری صلح شرافتمندانه و شجاعانه ای است که حافظ سرزمین، آبرو، کرامت و برآورده نماینده خواسته ها و آمال ملت شکیبا و راسخ یمن باشد. ملتی که با سربلندی در برابر ائتلاف سعودی و عناصر سرسپرده آن بیش از شش سال ایستاده و جانفشانی زیادی نموده است.

در جریان این نشست از کوشش های دولت نجات ملی یمن تقدیر به عمل آمد و از همه خواسته شد که با تمام توان در راستای بهبود سطح خدمات رسانی به ملت یمن، حرکت نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1796

به "نقشه راه صنعا برای حل بحران یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه راه صنعا برای حل بحران یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید