نظرسنجی ، پاسخ انگلیس به شیوع کرونا از اسپانیا و ایتالیا ضعیف تر است

به گزارش 10 از 10، 29 درصد از شرکت کنندگان یک نظرسنجی در انگلیس معتقدند دولت این کشور دربرابر مهار شیوع ویروس کرونا از دیگر کشورهای اروپایی نظیر ایتالیا و اسپانیا ضعیف تر عمل نموده است.

نظرسنجی ، پاسخ انگلیس به شیوع کرونا از اسپانیا و ایتالیا ضعیف تر است

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش گروه بین الملل 10 از 10، نتایج یک نظرسنجی نشان داد، اغلب مردم انگلیس باور دارند عملکرد دولت این کشور از دیگر کشورهای اروپایی نظیر اسپانیا و ایتالیا ضعیف تر است.

به نوشته روزنامه گاردین، از دیدگاه مردم انگلیس تنها آمریکا شرایطی بدتر از این کشور را به لحاظ شرایط شیوع ویروس کرونا تجربه می نماید. این در حالی است که نظرسنجی مربوط به دو هفته پیش نشان می داد انگلیس اقدامات موثری نسبت به ایتالیا و اسپانیا جهت مهار ویروس کرونا انجام داده است.

هفته گذشته مرکز آمار ملی انگلیس گفت این شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور، از آمار مربوط به ایتالیا و اسپانیا فراتر رفته است. طبق آمار این مرکز تا دوم ماه می (13 اردیبهشت)، 29648 نفر در انگلیس و ولز در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته اند. با اضافه کردن قربانیان این بیماری در اسکاتلند و ایرلند شمالی، رقم کلی افرادی که بریتانیا جان خود را از دست داده بودند به 32313 نفر رسید.

طبق نظرسنجی جدیدی که مرکز آپینیوم برای روزنامه گاردین انجام داده است، 29 درصد از شهروندان انگلیسی معتقدند عمکرد این کشور از ایتالیا و اسپانیا ضعیف تر است و 25 درصد عملکرد دولت انگلیس را بهتر توصیف نموده اند.

همچنین شرکت کنندگان، نسبت به دو هفته قبل، به میزان بیشتری معتقدند انگلیس در مقایسه با کره جنوبی و ژاپن و استرالیا ضعیف تر عمل نموده است.

میزان قابل قبول دانستن اقدامات دولت انگلیس برای مهار ویروس کرونا نیز از زمان آغاز این نظرسنجی ها در ماه مارس (اسفند) به کم ترین حد رسیده است.

بر اساس نتایج به دست آمده از جدیدترین نظرسنجی، 60 درصد مردم انگلیس نحوه اجرای آزمایش تشخیصی ابتلا به ویروس کرونا در این کشور را نامناسب دانسته اند. همچنین کمتر از 10 درصد شرکت کنندگان با بازگشایی مدارس، ادارات و فروشگاه های عرضه کننده اقلام غیرضروری موافق هستند.

علاوه بر این، 60 درصد از شرکت کنندگان این نظرسنجی تمایلی به رفتن به رستوران نداشته و 55 درصد نیز حاضر به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نیستند.

طبق آمار رسمی وزارت بهداشت انگلیس تا روز یکشنبه 31 هزار و 587 نفر در این کشور در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند که بیش از هزار مورد بیشتر از آمار مربوط به ایتالیا و بیش از 4 هزار مورد بیشتر از آمار مربوط به اسپانیا است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 9 تیر 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1089

به "نظرسنجی ، پاسخ انگلیس به شیوع کرونا از اسپانیا و ایتالیا ضعیف تر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظرسنجی ، پاسخ انگلیس به شیوع کرونا از اسپانیا و ایتالیا ضعیف تر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید