نخست وزیر انگلستان هم از سیاست مهاجرتی ترامپ انتقاد کرد

به گزارش 10 از 10 به نقل از رویترز، ترزا می نخست وزیر انگلستان بعد از آنکه از بابت عدم مخالفت با سیاست اسلام هراسانه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، با انتقاد نمایندگان توری حزب متبوع خود در مجلس بریتانیا روبرو شد، رویکرد خود را تغییر داد.

نخست وزیر انگلستان هم از سیاست مهاجرتی ترامپ انتقاد کرد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

می در سفر اخیر خود به ترکیه حدود سه بار از اظهارنظر در مورد سیاست جنجال برانگیز ترامپ مبنی بر ممانعت از ورود اتباع هفت کشور مسلمان به خاک آمریکا برای مدت 90 روز، طفره رفت و تنها به این جمله که مسئولیت سیاست اتخاذ شده بر عهده واشنگتن است، اکتفا کرد. اما وی پس از بازگشت به لندن، در موضع گیری خود تجدید نظر کرد.

به همین دلیل، سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلستان اظهار داشت: همانگونه که سیاست مهاجرتی انگلستان در اختیار دولت لندن است، سیاست مهاجرتی آمریکا نیز از اختیارات دولت واشنگتن تلقی می گردد. با این حال ما با این نوع رویکرد مخالف هستیم و مشابه آن را اتخاذ نخواهیم کرد. انگلستان حکم اجرایی اخیر را آنالیز می نماید تا از پیامدهای قانونی آن به ویژه برای اتباع انگلیسی، مطلع گردد.

لازم به ذکر است فرمان ترامپ که حتی دارندگان گرین کارت را هم شامل و خواهان آنالیز مورد به مورد سوابق آنها می گردد، انتقاد همپیمانان واشنگتن از جمله فرانسه، آلمان و کانادا را در پی داشته است.

نخست وزیر انگلستان، آدینه گذشته برای دیدار با ترامپ به واشنگتن رفته و از آنجا راهی آنکارا شد. هدف اصلی وی از سفرهای اخیر، اطمینان یافتن از شرایط تجاری بریتانیا پس از وقوع برگزیت (جدایی از اتحادیه اروپا) عنوان می گردد.

ناگفته نماند که یکی از شرایط حامیان برگزیت نیز اعمال کنترل بیشتر بر مرزهای انگلستان است، حال آنکه دیگر کشورهای اروپایی تردد آزادانه مرزی را پیش شرط رابطه تجاری موثر با لندن عنوان می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 492

به "نخست وزیر انگلستان هم از سیاست مهاجرتی ترامپ انتقاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر انگلستان هم از سیاست مهاجرتی ترامپ انتقاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید