نخستین حضور نخست وزیر کامبوج در جمع هوادارانش پس از پیروزی

به گزارش 10 از 10، هون سن، نخست وزیر کامبوج که حزبش در انتخابات پارلمانی این کشور پیروز شد، امروز (چهارشنبه) برای نخستین بار پس از انتخابات در جمع هوادارانش حاضر شد. این در حالی است که بسیاری بر این باورند این انتخابات نه آزاد بوده و نه عادلانه.

نخستین حضور نخست وزیر کامبوج در جمع هوادارانش پس از پیروزی

از وبلاگ هم نفس دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش 10 از 10، به نقل از خبرگزاری رویترز، حزب حاکم مردم کامبوج، CPP مدعی است که همه 125 کرسی مجلس این کشور را در انتخابات روز یکشنبه به دست آورده و این امر نقدها گروه های حقوق بشری و بعضی کشورهای غربی را به دنبال داشته است.

مسئولان کامبوج به دنبال این انتخابات، حزب نجات ملی کامبوج ، نهادهای غیردولتی، فعالان حقوق بشر و رسانه های مستقل را سرکوب کردند.

سال گذشته نیز حزب نجات ملی کامبوج از سوی دادگاه عالی این کشور منحل شد و 118 تن از اعضای آن به مدت پنج سال از فعالیت سیاسی محروم شدند.

کِم سوخا، رهبر این حزب نیز به اتهام خیانت زندانی شد و در انتظار محاکمه در زندانی در نزدیکی مرز ویتنام به سر می برد.

مارک فیلد، وزیر مشاور انگلیس در امور آسیا و اقیانوس آرام در بیانیه ای اظهار کرد: این انتخابات پیش از شروع کمپین ها از سوی مسئولان ضعیف شده و انتخاباتی را به دنبال داشته که نه عادلانه بوده و نه معتبر.

آلمان نیز از کامبوج درخواست نموده است که به اصول دموکراتیک بازگردد. دفتر امور خارجه فدرال این کشور در بیانیه ای اظهار کرد: دولت آلمان متذکر شده است که انتخابات مجلسی کامبوج به زور مسالمت آمیز برگزار شده است. این برای معتبر دانستن نتایج انتخابات کافی نیست.

اپوزیسیون کامبوج از رای دهندگان درخواست نموده بود که این انتخابات را بایکوت نمایند.

کاخ سفید نیز اظهار نموده است که در واکنش به این انتخابات، محدودیت های مسافرتی بیشتری را علیه اعضای دولت کامبوج اعمال می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 715

به "نخستین حضور نخست وزیر کامبوج در جمع هوادارانش پس از پیروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین حضور نخست وزیر کامبوج در جمع هوادارانش پس از پیروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید