نجفی باز هم محاکمه می گردد، اینبار با شکایت پسر قالیباف!

به گزارش 10 از 10، حمیدرضا گودرزی وکیل مدافع محمدعلی نجفی با اعلام این خبر گفت: جلسه رسیدگی به شکایت الیاس قالیباف از نجفی فردا در شعبه 1059 مجتمع قضایی ویژه رسیدگی به جرایم کارکنان دولت برگزار می گردد.

نجفی باز هم محاکمه می گردد، اینبار با شکایت پسر قالیباف!

وی در تبادل نظر با ایرنا اضافه نمود: در این پرونده، الیاس قالیباف و شرکت شمس الشموس از شهردار وقت منطقه 2، مدیر وقت حراست شهرداری منطقه 2 و همچنین از نجفی به عنوان شهردار وقت تهران تحت عنوان نشر اکاذیب و گزارش خلاف واقع شکایت نموده و پرونده مزبور در دادسرای کارکنان دولت مطرح رسیدگی است.

بنا بر این گزارش، ماجرا از این قرار است که حراست منطقه 2 شهرداری تهران در 17 بهمن سال 96 گزارشی در مورد تخلفات موسسه نوآوران آموزشی شمس الشموس متعلق به الیاس قالیباف مبنی بر تخلفات و جرایم تهیه و آن را به شهردار وقت منطقه 2 یعنی رسول کشت پور اظهار داشت.

کشت پور هم در همان تاریخ گزارش حراست را به انضمام اسناد و مدارکی برای نجفی شهردار وقت تهران فرستاد و نجفی نیز گزارش حراست و شهرداری منطقه 2 را در نامه ای خطاب به دادستان عمومی و انقلاب تهران ارسال کرد و نوشت: به پیوست، گزارش شهردار منطقه 2 در مورد احتمال وقوع جرایم و تضییع حقوق شهرداری تهران در ارتباط با موسسه شمس الشموس تقدیم می گردد و خواهشمند است به موضوع رسیدگی نموده و نتیجه را به شهرداری اعلام دارید.

پس از آن، قالیباف از افراد یادشده تحت عنوان نشر اکاذیب، افترا و انتشار مطالب خلاف واقع شکایت کرد که این شکایت پس از صدور کیفرخواست برای رسیدگی به دادگاه ارسال شده است.

گودرزی وکیل نجفی پیش از این گفته بود: وقتی حراست یا شهرداری مناطق مطالبی را به شهردار تهران مبنی بر وقوع جرایم یا تخلفاتی اعلام می نمایند، شهردار تهران خود حق رسیدگی به جرایم را ندارد و راهی هم غیر از اعلام موضوع به مرجع قضایی ندارد. موکل من هم موضوع را به مرجع قضایی اعلام نموده و در متن نیز نوشته احتمال وقوع جرایم وجود دارد.

گودرزی ادامه داد: اولاً در باب این مطالب و جرایمی که اعلام شده، پرونده در مرجع قضایی در دست رسیدگی است و هنوز حکم آن اعم از برائت یا مجرمیت صادر نشده است؛ بنابراین فعلا نمی گردد نام نشر اکاذیب، افترا و گزارش خلاف واقع را روی آن گذاشت. ثانیاً بر خلاف آنچه از سوی وکیل الیاس قالیباف اعلام شده، توطئه ای در کار نبوده و موکل در آن موقع شهردار تهران بوده و مطابق وظیفه قانونی خود، موضوع را به مرجع قضایی اعلام نموده و در متن هم گفته احتمال چنین مسائلی وجود دارد و وظیفه قانونی خود را انجام داده است. اگر اعلام نمی کرد، می گفتند چرا اعلام نکردید.

منبع: فرارو
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1104

به "نجفی باز هم محاکمه می گردد، اینبار با شکایت پسر قالیباف!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجفی باز هم محاکمه می گردد، اینبار با شکایت پسر قالیباف!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید