میرابیان: مذاکره انصارالله با عربستان مشروط است ، آتش بس به انضمام لغو همه تحریم ها

به گزارش 10 از 10، یک کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: برای انصارلله نیز دیگر تنها آتش بس ملاک نیست، بلکه لغو تحریم های هوایی، زمینی و دریایی یمن نیز باید انجام گردد، یعنی آنچه در قطع نامه 2216 شورای امنیت آمده همگی باید لغو شوند.

میرابیان: مذاکره انصارالله با عربستان مشروط است ، آتش بس به انضمام لغو همه تحریم ها

رضا میرابیان کارشناس مسائل غرب آسیا در تبادل نظر با خبرنگار سیاسی 10 از 10، درباره اعلام آمادگی انصارالله یمن در مورد تبادل نظر با عربستان گفت: سخنگوی انقلاب الحوثی یمن در تبادل نظریی با BBC این پیشنهاد را به عربستان داده است، اما شروطی نیز برای آن مشخص نموده که اضافه بر آتش بس تحریم های یمن نیز باید لغو گردد.

وی ادامه داد: با این حساب برای انصارلله نیز دیگر تنها آتش بس ملاک نیست، بلکه لغو تحریم های هوایی، زمینی و دریایی یمن نیز باید انجام گردد یعنی آنچه در قطع نامه 2216 شورای امنیت آمده همگی باید لغو شوند در غیر این صورت یمن به هیچگونه توافقی تمکین نخواهد کرد.

میرابیان در پاسخ به این سوال که به نظر شما عربستان تا چه حد در مورد این مذاکره رویکرد مساعدی نشان خواهد داد، گفت: به نظر می رسد سعودی ها در این ماجرا چندان جدی نباشند به دلیل اینکه عربستان از مذاکره فقط به دنبال آتش بس و خرید وقت است و در دوران مذاکرات قبلی این موضوع را ثابت نموده این در حالی است که انصارالله یمن بار ها حسن نیت خود را نشان داده و اسرای سعودی را آزاد نموده است.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با تاکید براینکه عربستان سعودی اگر به دنبال مذاکره و صلح واقعی است باید در کنار آتش بس لغو تحریم ها را نیز لحاظ کند، گفت: در این صورت قطعا انصارالله پای میز مذاکره خواهد نشست.

وی ادامه داد: سعودی ها متجاوز هستند و در طول 5 سالی که از حمله به مردم بی دفاع یمن می گذرد این کشور را به خاک نشانده اند این شرایط گواه بر این دارد که عربستان به غیر از پذیرش آتش بس و لغو تحریم ها باید غرامت جنگی نیز بپردازد حال اسم آن را بازسازی یمن یا هر چیز دیگری می گذارند.

میرابیان در سرانجام اعلام کرد: در طرح پیشنهادی انصارالله یمن، سعودی باید حاکمیت انصارالله را بپذیرد و آتش بس را قبول کند و لغو همه تحریم ها را در دستور کار خود قرار دهد در غیر این صورت صلح واقعی در یمن رخ نخواهد داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 24 مرداد 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1177

به "میرابیان: مذاکره انصارالله با عربستان مشروط است ، آتش بس به انضمام لغو همه تحریم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میرابیان: مذاکره انصارالله با عربستان مشروط است ، آتش بس به انضمام لغو همه تحریم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید