موزه های رایگان برای دهه فجر

به گزارش 10 از 10، نمایشگاه میراث باستان شناسی اسپانیا در موزه ملی ایران و همه تالارهای کتابخانه و موزه ملی ملک در دهه فجر، به صورت رایگان آماده بازدید مخاطبان و گردشگران هستند.

موزه های رایگان برای دهه فجر

با وبسایت سازمان نظام مهندسی همراه باشید.

دو موزه ملی ایران و موزه ملی ملک که سال گذشته هشتاد سالگی خود را جشن گرفتند، بازدید از فضاهای موزه ای خود را دردهه فجر رایگان گفتند، با این تفاوت که موزه ملی ایران فقط بازدید از نمایشگاه میراث باستان شناسی اسپانیا را برای گردشگران داخلی و خارجی خود رایگان گفت.

کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، در کنار کتابخانه نفیس نسخه های خطی و چاپی، مجموعه ای از آثار و اشیای ارزشمند تاریخی را در تالارهای گوناگون خود جای داده است. مجموعه سکه، حدود 10 هزار سکه تاریخی از دوران پیش از هخامنشی (از سده ششم پیش از میلاد)، تالار سکه، تالار کمال الملک و خاندان غفاری، تالار کتابت و نگارگری، مجموعه هنر لاکی، مجموعه اهدایی بانو عزت ملک ملک - دختر بزرگ حاج حسین آقا ملک واقف این گنجینه، نمایشگاه دایمی حاج حسین آقا ملک، تالارهای تمبر، هزارداستان، هنر و زندگی و علوم در ایران اسلامی به عنوان تالارهای این موزه برای بازدید گردشگران آماده هستند.

مخاطبان در دهه فجر (به جز آدینه ها و تعطیلات رسمی از ساعت 8:30 تا 16:15 می توانند از این موزه در میدان امام خمینی (ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد بازدید نمایند.

تالار دائم حاج حسین آقا ملک در کتابخانه و موسسه موزه ملی ملک

بازدید رایگان از نمایشگاه میراث باستان شناسی اسپانیا در موزه ملی ایران

جبرییل نوکنده - مدیرکل موزه ملی ایران - نیز اعلام نموده است که در گرامیداشت دهه فجر بازدید از نمایشگاه میراث باستان شناسی اسپانیا برای همه گردشگران داخلی و خارجی رایگان است. مخاطبان این بخش از موزه نیز می توانند از 12 تا پایان روز 22 بهمن به جز دوشنبه ها از ساعت 9 تا 18:30 به صورت رایگان از این نمایشگاه دیدن نمایند.

این نمایشگاه 300 اثر ارزشمند با قدمت 350 هزار سال تا دوران معاصر فرهنگ و هنر اسپانیا را روایت می نماید. این آثار در سه گالری شامل آثاری از دوران پارینه سنگی تا پایان دوره مفرغ که قدیمی ترین اثر آن با قدمت 350000350 هزار ساله، گالری دوم با نمایش آثار دوره های آهن، فنیقی، ایبری، رومی، اسلامی، مسیحیت، قرون وسطی وگالری سوم آثار دوره مدرن و معاصر به نمایش درآمده اند.

نمایشگاه میراث باستان شناسی اسپانیا در موزه ملی ایران

منبع: چمدان
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 837

به "موزه های رایگان برای دهه فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه های رایگان برای دهه فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید