موافقت رئیس جمهوری با پیشنهاد دکتر مونسان، تامین رایگان یا اقساطی زمین برای ساخت هتل در 500 نقطه کشور

به گزارش 10 از 10، رئیس جمهوری با تأمین زمین موردنیاز برای ساخت هتل و اجرای طرح های گردشگری در 500 نقطه از کشور به صورت رایگان یا با اقساط 20ساله موافقت کرد.

موافقت رئیس جمهوری با پیشنهاد دکتر مونسان، تامین رایگان یا اقساطی زمین برای ساخت هتل در 500 نقطه کشور

به گزارش 10 از 10 به نقل از مرکز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری 28 اردیبهشت ماه در نامه ای خطاب به رئیس جمهوری، موضوع تأمین زمین مورد نیاز در 500 نقطه از سطح کشور برای ساخت هتل و سایر تأسیسات محرک بخش گردشگری را بیان کرد که محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری در پاسخ به این درخواست، از موافقت رئیس جمهور با آن خبر داده است.

در متن نامه مونسان آمده است:

همانطور که استحضار دارید این سازمان در راستای حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی، تسهیلات لازم را برای برخورداری سرمایه گذاران از مشوق های حمایتی از جمله پرداخت تسهیلات معافیت های گمرکی، معافیت های مالیاتی، معافیت عوارض، پروانه ساختمانی واگذاری اراضی مورد نیاز برای اجرای طرح های گردشگری و … فراهم کرده است.

در حال حاضر تقاضاهای قابل توجهی توسط سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در تأسیسات گردشگری خصوصاً ساخت هتل های 4 و 5 ستاره در کلان شهرها وجود دارد.

لذا به منظور توسعه زیر ساخت های بخش گردشگری و پیرو مذاکره حضوری و نظر مساعد حضرتعالی خواهشمند است دستور فرمایند دستگاه های اجرایی نسبت به تأمین زمین مورد نیاز در 500 نقطه از سطح کشور برای ساخت هتل و سایر تأسیسات محرک بخش گردشگری به صورت رایگان یا اقساط بلند مدت حداقل 20 ساله به این سازمان اقدام تا در قالب فرصت های سرمایه گذاری به متقاضیان واجد شرایط واگذار شود.

محمود واعظی - رئیس دفتر رئیس جمهوری - نیز موافقت رئیس جمهور برای اقدام در این باره را با تصویر نامه به وزرای راه و شهرسازی، کشور، جهاد کشاورزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه ارجاع داده که در آن بر این اقدام تاکید و خواسته شده است که نتیجه آن نیز گزارش شود.

در متن نامه واعظی آمده است: نامه 982100/5454 مورخ 1398/2/28 سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با موضوع پیشنهاد تأمین زمین مورد نیاز در 500 نقطه کشور برای ساخت هتل و سایر تأسیسات محرک بخش گردشگری که تصویر آن به پیوست ارسال می شود به رئیس جمهوری رسیده، پی نوشت شد: مونسان مورد بسیار خوبی را اعلام کرده اند، اقدام و گزارش کنید.

منبع: میراث آریا
انتشار: 2 مرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 273

به "موافقت رئیس جمهوری با پیشنهاد دکتر مونسان، تامین رایگان یا اقساطی زمین برای ساخت هتل در 500 نقطه کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت رئیس جمهوری با پیشنهاد دکتر مونسان، تامین رایگان یا اقساطی زمین برای ساخت هتل در 500 نقطه کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید