ملی پوشان والیبال در لیست انتظار دریافت واکسن، تست کرونای 3 بازیکن دیگر مثبت شد

به گزارش 10 از 10، پزشک و فیزیوتراپیست تیم ملی والیبال ایران گفت که مسئولان کمیته ملی المپیک، وعده اختصاص واکسن به ملی پوشان را داده اند و امیدواریم که به زودی عملی شود.

ملی پوشان والیبال در لیست انتظار دریافت واکسن، تست کرونای 3 بازیکن دیگر مثبت شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، نتایج تست PCR دوم بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی والیبال، دریافت شد که متأسفانه جواب آزمایش سه بازیکن دیگر نیز مثبت است و قرنطینه شدند.

سیامک افروزی پزشک و فیزیوتراپیست تیم ملی با اعلام این خبر گفت: براساس پروتکل های معین شده، بازیکنانی که وارد اردو شدند، دارای آزمایش منفی کرونا بودند و بر همین اساس، پوریا یلی و علی اصغر مجرد که نتیجه تست شان مثبت بود، اجازه ورود پیدا نکرده و قرنطینه شدند.

افروزی با بیان اینکه برای اطمینان بیشتر، دوباره از تمام بازیکنان وارد شده به اردو (18 نفر) در بدو ورود تست کرونا گرفته شد، شرح داد: نتایج معین شد و متأسفانه نتیجه آزمایش سه نفر دیگر از بازیکنان (پوریا فیاضی، محمدرضا حضرت پور و آرمان صالحی) مثبت است.

وی ادامه داد: چون محمدرضا حضرت پور دارای علائم کرونا بود، دو هفته به قرنطینه می رود. پوریا فیاضی و آرمان صالحی هم که علائم نداشتند، به مدت 10 روز قرنطینه می شوند. البته این بازیکنان پس از خاتمه دوران قرنطینه خود، مجدداً تست PCR می دهند و در صورتی که نتیجه آن منفی باشد، وارد اردو خواهند شد.

پزشک و فیزیوتراپیست تیم ملی والیبال گفت: براساس پروتکل های معین شده، بازیکنان تا روز 14 فروردین تمرین نخواهند داشت و به دلیل تعطیلی جمعه، هر بازیکنی که اردو را ترک کند، شنبه قبل از شروع تمرینات باید دوباره تست کرونا بدهد.

وی همچنین تأکید کرد: هیچ فرد دیگری داخل اردو درگیر ویروس کرونا نشده است و پنج بازیکنی که اعلام شد، در تعطیلات نوروز مبتلا شده اند. همه نفرات حاضر نیز با رعایت دقیق پروتکل ها در جمع ملی پوشان هستند.

افروزی با بیان اینکه پیگیر دریافت واکسن برای ملی پوشان هستیم.، افزود: مسئولان کمیته ملی المپیک قول مساعد داده اند که به زودی واکسن کرونا برای بازیکنان تیم ملی والیبال اختصاص دهند و امیدوارم این وعده هرچه زودتر عملی شود تا بازیکنان و کادر فنی، با تمرکز بیشتری تمرینات خود را پیگیری کنند.

امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال نیز گفت: با توجه به نتیجه مثبت تست محمدرضا حضرت پور و آرمان صالحی و قرنطینه شدن این دو بازیکن، با نظر ولادیمیر آلکنو سرمربی تیم، اسماعیل طالبی نیز در پست لیبرو به جمع ملی پوشان دعوت شد. این بازیکن تا روز شنبه دو بار تست خواهد داد که در صورت منفی بودن، وارد اردو می شود.

تیم ملی والیبال ایران در سال جاری لیگ ملت ها و بازی های المپیک توکیو را پیش رو دارد و خود را برای حضور شایسته در این رقابت ها آماده می کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1680

به "ملی پوشان والیبال در لیست انتظار دریافت واکسن، تست کرونای 3 بازیکن دیگر مثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملی پوشان والیبال در لیست انتظار دریافت واکسن، تست کرونای 3 بازیکن دیگر مثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید