مراسم معارفه مشاور اجرایی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید

به گزارش 10 از 10 ؛ آئین تکریم ایوب دهقانکار و معارفه علی اسماعیلی مشاور اجرایی جدید معاون امور معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور محسن جوادی، معاون امورفرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ نیکنام حسینی پور، مدیرعامل موسسه خانه کتاب؛ هومان حسن پور، رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان استان تهران؛ پورمند، رئیس هیأت مدیره اتحادیه چاپخانه داران استان تهران و جمعی از مدیران فرهنگی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید.

مراسم معارفه مشاور اجرایی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید

جوادی در این مراسم با اشاره به ویژگی های اخلاقی ایوب دهقانکار، مشاور اجرایی پیشین معاونت امورفرهنگی وزارتخانه اعلام کرد: آقای دهقانکار وقت زیادی را برای انجام فعالیت های خود صرف کرد و همیشه حسن خلق، توجه به اهل فن و تعامل با صنوف حوزه نشر را در دستور کار خود قرار داده بود.

وی با اشاره به ادامه فعالی دهقانکار در موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، درباره مشاور اجرایی جدید معاونت امورفرهنگی گفت: از آقای اسماعیلی برای پذیرش مسئولیت جدید به عنوان مشاور اجرایی معاونت تشکر می کنم. ایشان نیز سابقه قابل توجهی در مدت حضورش به عنوان مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دو استان کشور و همچنین در زمان حضور در دو کشور ایتالیا و اسپانیا به عنوان رایزن فرهنگی دارند.

معاون امورفرهنگی اضافه کرد: علاوه بر این؛ آریالای اسماعیلی در عرصه ستادی نیز صاحب تجربه و تخصص خوبی است، پیش تر در حوزه نمایشگاه های کتاب نیز با علاقه مندی فعالیت داشته و در عرصه بین المللی نیز با اقتضائات روز آشنایی دارد. در زمان حضور وی به عنوان مشاور اجرایی انتظار می رود برپایه آموزش و تعامل با صنف این عرصه ارتقا پیدا کند.

جوادی ادامه داد: بدون توجه به صنوف حوزه کتاب نمی توان این عرصه را مدیریت کرد؛ به عبارت دیگر هرچه این صنوف قدرتمندتر باشد، ما نیز قدرتمندتر خواهیم شد. تأکید می کنم معاونت امور فرهنگی رقیب صنف نیست بلکه ما کنار هم هستیم.

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به دوره سخت اقتصادی کشور اضافه کرد: آقای دهقانکار در هر شرایطی کنار معاونت بوده اند و حتی در زمان عسرت اقتصادی حضور داشتند. امیدوارم فعالیت ها با عنایت خداوند پیش برود.

کار فرهنگی اجر اخروی دارد

محمدمهدی احمدی، مدیرکل حوزه وزارتی در ادامه این مراسم درباره اهمیت فعالیت در عرصه فرهنگی اعلام کرد: معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارای ویژگی هایی است که سایر معاونت های این وزارتخانه از آن برخوردار نیستند. به قول جامعه شناسان، در مقوله اقتصادی استاندارد ماهیت شغل و شاغل باید در تعارض باشد اما تنها ماهیتی که باید شغل و شاغل دارای یک ماهیت باشد، حوزه فرهنگ است. به عبارت دیگر در این عرصه با توجه به اینکه مخاطب و شاغل انسان هستند، دارای امتیاز ویژه است.

وی ادامه داد: کار در عرصه فرهنگی اجر اخروی و معنوی دارد؛ چراکه مخاطبان اصلی این فرهنگ انسان ها هستند و انسان ناموس خداوند است؛ بنابراین یاری به انسان ها منجر به یاری خداوند خواهد شد. کارگزاران حوزه فرهنگ مورد عنایت خداوند قرار می گیرند.

احمدی درباره ایوب دهقانکار گفت: هرچند با ایشان به طور مستقیم همکاری نداشتم اما در برخوردها متوجه شدم که ایشان انسان بسیار مودب، پرانگیزه و پرتلاشی هستند و تعامل خوبی با حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتند.

اسماعیلی اهل تعامل است

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره علی اسماعیلی نیز اعلام کرد: با آقای اسماعیلی نیز هم دوره بودم ایشان در نشست ها و جلسات مختلف دیدگاه های جدی و کارشناسانه درباره مسائل گوناگون را مطرح ومی کردند. ایشان در ستاد کانون های عالی مساجد که با همکاری دوستان تشکیل دادند و همچنین در عرصه بین الملل به عنوان رایزن فرهنگی عملکرد قابل توجهی داشتند.

احمدی اضافه کرد: یکی از امتیازات اسماعیلی این است که ابتدا فکر می نماید و بعد دست به اقدام می زند؛ برعکس بعضی مدیران که ابتدا عمل می نمایند و بعد فکر می نمایند و مجبور به عذرخواهی می شوند.

اسماعیلی همچنین اهل تعامل است و به شخصیت افراد احترام می گذارد. پیش بینی می کنم با فعالان صنف نشر نیز تعامل خوبی خواهد داشت. آینده معاونت امور فرهنگی را کاملا پیروز می بینم.

احمدی ادامه داد: یکی از دلایل پذیرش این سمت از سوی اسماعیلی، شخصیت دکتر جوادی و وزیر محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود؛ چراکه هر دوی این بزرگواران در شخصیت و تخصصشان تناسب دارد.

غیاثی ندوشن، مدیرکل امور استان ها؛ علی فریدون، مدیرکل دفتر مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی؛ ابراهیم حیدری، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و مطالعات فرهنگی و مهرزاد دانش، مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیگر حاضران در این مراسم بودند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 16 مرداد 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1159

به "مراسم معارفه مشاور اجرایی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراسم معارفه مشاور اجرایی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید