مخالفت مقتدی صدر با تظاهرات ضد دینی

به گزارش 10 از 10 به نقل از سومریه نیوز، مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق در بیانیه ای از تظاهرات ضد دینی در این کشور به اسم آزادی به شدت انتقاد کرد.

مخالفت مقتدی صدر با تظاهرات ضد دینی

وی با بیان این مطلب اضافه نمود: تا پیش از این افراط گرایی، کشتار و بمب گذاری به اسم دین انجام می شد و امروز به نام دین، صداهای آزادی خواهی، برهنگی، اختلاط، مستی و فسق و فجور به راه افتاده است.

رهبر جریان صدر ادامه داد: اینها مرا به یاد شعار قدیم آنها انداخت که معنایش این است آنها قندهار نمی خواهند بلکه دنبال شیکاگو هستند (کنایه از افراط و تفریط). ما امروز ملزم هستیم که جلوی تبدیل عراق به قندهار از حیث افراط گرایی دینی و تبدیل آن به شیکاگو از حیث رهایی، بی بند و باری اخلاقی و همجنسگرایی را بگیریم.

صدر گفت: هر دو طرف بیمار هستند و عقل و قلب آنها از امراض در امان نیست همانگونه که خداوند فرمود فی قلوبهم مرض فزادهم الله مرضا و لهم عذاب الیم بما کانو یکذبون. بنابراین ما باید با تمام ایمان، علم، اخلاق از دین، عقیده، اصول و روش تربیتی خود دفاع کنیم.

وی تأکید کرد: آزادی و روشنفکری نباید به حد انتشار فحشا و منکر در جامعه برسد آنهم در میان جامعه عراقی که کشوری مقدس است.

صدر گفت: باید خود را به علم، تقوا و اخلاق مجهز کنیم تا بتوانیم به اعتدال فرا بخوانیم و سرباز خدا و معصومین باشیم.

وی در خاتمه به همجنس گرایانی که آنها را داعشی های تمدن و آزادی خواند، توصیه کرد دنبال غرائز حیوانی و شهوانی خود نروند و اضافه نمود: ما در برابر توهین به دین، عقیده و وطن ساکت نخواهیم نشست و اجازه نخواهیم داد آثار آن را از بین ببرند، همانگونه که به اشغالگر اجازه نابودی عراق را ندادیم. ما سرباز خدا و معصومین هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 855

به "مخالفت مقتدی صدر با تظاهرات ضد دینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت مقتدی صدر با تظاهرات ضد دینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید