متن نامه اعتراض آمیز کمیته ملی المپیک به اتحادیه جهانی کشتی

به گزارش 10 از 10، کمیته ملی المپیک در نامه ای به اتحادیه جهانی کشتی خواهان آنالیز اتفاقات اتفاق افتاده در رقابت های جام ساساری و احقاق حق نماینده کشورمان شد.

متن نامه اعتراض آمیز کمیته ملی المپیک به اتحادیه جهانی کشتی

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، در متن نامه ارسالی کمیته ملی المپیک به رئیس اتحادیه جهانی کشتی آمده است:

جناب آقای نناد لالویچ

رئیس اتحادیه جهانی کشتی

عضو هیئت اجرایی کمیته بین المللی المپیک

جناب آقای رئیس،

توجه جنابعالی را به اتفاق ناخوشایند اخیر که برای آقای محمد باقر یخکشی، عضو تیم ملی کشتی ایران در رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام ساساری رخ داد جلب می نمایم.

مدال آور طلای 61 کیلوگرم، آقای یخکشی که تیشرت آستین کوتاه تیم را به تن داشت برای حضور در مراسم توزیع مدال بر روی سکو رفت.اما از وی خواسته شد که لباس آستین بلند بپوشد در حالی که ورزشکار لباس مورد درخواست را برای پوشیدن همراه نداشت.سپس برگزار کننده از ورزشکار خواست تا یونیفرم ایتالیا را بپوشد و ورزشکار حاضر به پوشیدن لباس یک کشور دیگر بر روی سکو نشد (همان طور که در ماده 5 قوانین بین المللی کشتی نیز تاکید شده است استفاده از لباس با نشان یا علایم اختصاری کشوری دیگر ممنوع است).

در نتیجه بلافاصله بعد از مراسم مدال، خانم ادیت دزازا مدال را از گردن ورزشکار خارج کرد و به گردن خود انداخت و ورزشکار شوکه شده را به دلیل عدم رعایت قوانین مراسم مدال اتحادیه جهانی کشتی و عدم همکاری در مراحل مراسم توزیع مدال (طبق آنچه در وب سایت اتحادیه جهانی کشتی آمده است)، فاقد صلاحیت اظهار داشت. این در حالی است که ورزشکار به هیچ وجه قصد عدم رعایت قوانین را نداشته است و همچون هم تیمی خود که در روز قبل با همان لباس متحد الشکل تیم، بر روی سکو حاضر شده و مدال برنز خود را دریافت نموده است، لباس تیم را بر تن داشت.

خواهشمند است دستور فرمایید کمیته فنی UWW این موضوع را فورا مورد آنالیز و تجدید نظر قرار داده تا ورزشکار بتواند امتیاز و مدال خود را باز پس بگیرد.

قبلا از حمایت شما تشکر می کنم و منتطر پاسخ شما هستم.

سید رضا صالحی امیری

رئیس

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 مرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 280

به "متن نامه اعتراض آمیز کمیته ملی المپیک به اتحادیه جهانی کشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متن نامه اعتراض آمیز کمیته ملی المپیک به اتحادیه جهانی کشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید