قریشی: هدف پاکستان از دعوت طالبان تسهیل فرایند صلح افغانستان است

به گزارش 10 از 10، وزیر خارجه پاکستان گفت که هدف این کشور از دعوت رسمی هیئت سیاسی طالبان برای سفر به اسلام آباد تسهیل فرایند صلح افغانستان است.

قریشی: هدف پاکستان از دعوت طالبان تسهیل فرایند صلح افغانستان است

به گزارش دفتر منطقه ای 10 از 10، شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان درباره دعوت رسمی این کشور از طالبان برای سفر به اسلام آباد به رسانه ها گفت: هیئت این گروه در اسلام آباد است و فردا به عنوان بخشی از تلاش ها جهت ایجاد اعتماد متقابل با آن ها گفت وگو خواهیم کرد.

وی افزود که دعوت از طالبان برای تاکید بر اهمیت گفت وگوهای صلح است و مذاکره تنها راه رو به جلو در افغانستان محسوب می شود.

وزیر خارجه پاکستان شرح داد: این (تلاش ها) برای صلح افغان ها است و نقش ما به عنوان تسهیل کننده است.

قریشی ادامه داد: هدف اصلی تامین صلح است و گام بعدی باید آغاز مذاکرات بین الافغانی باشد.

وی همچنین درباره نقش هند در فرایند صلح افغانستان نیز مدعی شد که دهلی نو خواستار صلح در پاکستان و افغانستان نیست و نقش هند در افغانستان را نیز غیرمسئولانه و خرابکارانه خواند.

پیش از این نیز سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان گفته بود که هیئت این گروه در دیدار با مقامات ارشد پاکستان درباره جریانات اخیر فرایند صلح افغانستان، مهاجرین افغان مقیم پاکستان، رفت و آمد مردم و ایجاد سهولت های تجاری بین دو کشور و نیز دیگر موضوعات مربوطه گفت وگو خواهد کرد.

پاکستان در حالی از طالبان برای سفر به این کشور دعوت کرد که وزارت خارجه این کشور اخیراً اعلام کرده بود قطعنامه 2255 شورای امنیت سازمان ملل را بطور کامل اجرا خواهد کرد.

این قطعنامه درباره بلوکه کردن دارایی ها، ممنوعیت سفر و تحریم های تسلیحاتی بر افراد، گروه ها، شرکت ها و اشخاص مرتبط با طالبان است و رسانه ها گزارش دادند که در پی اعمال تحریم های پاکستان 140 عضو طالبان از جمله ملا برادر و برخی دیگر از اعضای تیم مذاکره کننده این گروه در فهرست تحریم های پاکستان قرار گرفتند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1300

به "قریشی: هدف پاکستان از دعوت طالبان تسهیل فرایند صلح افغانستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قریشی: هدف پاکستان از دعوت طالبان تسهیل فرایند صلح افغانستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید