قرارداد 9.9 میلیون دلاری با آلمان برای خرید هواپیمای فلایت چک

به گزارش 10 از 10، مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از امضای قرارداد 9.9 میلیون دلاری با شرکت آلمانی برای خرید دومین هواپیمای فلایت چک اطلاع داد.

قرارداد 9.9 میلیون دلاری با آلمان برای خرید هواپیمای فلایت چک

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

مهر: سیاوش امیرمکری درباره خرید دومین هواپیمای فلایت چک از سازنده آلمانی گفت: 9 میلیون و 900 هزار دلار با طرف آلمانی قرارداد خرید هواپیمای فلایت چک امضا نموده ایم که شامل هواپیما، دستگاه FIS (لابراتواری که عملیات هوانوردی فرودگاه را وارسی نموده و بر روی هواپیمای فلایت چک نصب می گردد) و قطعات یدکی آن می گردد.

وی ادامه داد: از آنجایی که شرکت آلمانی پس از تحریم هایی که دولت ترامپ علیه ایران اعمال کرد، نمی تواند این هواپیما را به ایران تحویل دهد، اعلام نموده که از هر فروشنده دیگری بتوانید سفارش دهید و بپذیرد این هواپیما را به شما بفروشد، ما حاضریم این هواپیما را آن فروشنده تحویل گرفته و پس از نصب دستگاه FIS بر روی آن، به شما تحویل دهیم.

امیرمکری توضیح داد: در حال مذاکره با شرکت ثالثی برای تأمین هواپیما هستیم و به نتایجی هم رسیده ایم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران همچنین درباره پرداخت بخشی از درآمدهای شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: بر اساس مصوبه ای که در مجمع عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران داریم، مقرر شده 30 درصد از درآمدهای هوانوردی فرودگاه امام خمینی (ره) که سرویس های ناوبری هوایی آن به وسیله شرکت فرودگاه ها تأمین می گردد در اختیار شهر فرودگاهی باشد و 70 درصد آن به شرکت فرودگاه ها برگردد.

وی اضافه نمود: بر اساس این مصوبه، این 30 درصد از درآمد ناوبری هوایی در اختیار شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) قرار می گیرد که بخشی از آن به امور اجرایی فرودگاه و بخشی هم باید به پروژه های عمرانی شهر فرودگاهی اختصاص داده گردد. به این صورت که شرکت شهر فرودگاهی سهم 30 درصدی خود را از مبالغی که شرکت های هواپیمایی به حساب فرودگاه امام واریز می نمایند برداشت نموده و سهم شرکت فرودگاه ها را پرداخت می نمایند. صورت حساب ها ماهیانه تهیه می گردد. اما به نظر می رسد که رقم قابل توجهی باشد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 382

به "قرارداد 9.9 میلیون دلاری با آلمان برای خرید هواپیمای فلایت چک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرارداد 9.9 میلیون دلاری با آلمان برای خرید هواپیمای فلایت چک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید