فوت بیش از 700 تاکسیران با کرونا در کشور

به گزارش 10 از 10، مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: از آغاز شیوع ویروس کرونا تا کنون بالغ بر 10هزار نفر از رانندگان تاکسی به این ویروس مبتلا شده اند و متاسفانه بیش از 700 راننده تاکسی فوت نمودند.

فوت بیش از 700 تاکسیران با کرونا در کشور

از وبسایت سازمان بهداشت جهانی دیدن نمایید.

مرتضی ضامنی در مصاحبه با ایسنا، گفت: براساس اعلام وزارت بهداشت، سهم حمل و نقل عمومی در انتقال و توسعه چرخه کرونا ویروس بیش از 26 درصد می باشد، از این رو ستاد ملی مبارزه با کرونا رانندگی حمل و نقل عمومی را از مشاغل در معرض خطر ابتلا به این ویروس شناسایی کرد و ضمن اعمال محدودیت هایی در این حوزه از جمله کاهش تعداد مسافر و جداسازی کابین راننده، الزاماتی همانند استفاده مستمر از لوازم ایمنی و ضدعفونی مکرر ناوگان را هم تصویب و ابلاغ کرده است.

وی اضافه کرد: علیرغم رعایت تمام پروتکل های بهداشتی در این بخش، به دلیل تماس مستمر رانندگان با مسافرین، شاهد افزایش ابتلای فعالین این عرصه به کرونا و متاسفانه فوت روبه رشد شماری از رانندگان مبتلا هستیم.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور ادامه داد: از ابتدای شیوع پاندمی کرونا در کشور، تا کنون بالغ بر 10 هزار نفر از رانندگان تاکسی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد متاسفانه بیش از 700 نفر فوت کرده اند.

وی تاکید نمود: با تاکید بر حساسیت و ضرورت ارائه خدمات به وسیله ناوگان تاکسیرانی در کشور و با هدف قطع زنجیره کرونا، بدنبال پیگیری های انجام شده، رانندگان فعال در ناوگان حمل و نقل عمومی بر اساس اعلام وزارت بهداشت در اولویت سوم دریافت واکسن کرونا قرار گرفته اند، ولیکن با توجه به فرایند صعودی ابتلای رانندگان در موج پنجم کرونا و بعلاوه موافقت ریاست جمهور با شروع واکسیناسیون رانندگان این حوزه، در خواست ما از وزارت بهداشت و ستاد مقابله با بیماری کرونا، تسریع در اجرای طرح واکسیناسیون رانندگان از اوائل مردادماه می باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1872

به "فوت بیش از 700 تاکسیران با کرونا در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوت بیش از 700 تاکسیران با کرونا در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید