عکس ، تجمع معترضان لبنانی مقابل منزل نخست وزیر مکلف

به گزارش 10 از 10، ده روز پس از آنکه حسان دیاب مأمور به تشکیل دولت جدید لبنان شده تعدادی از معترضان لبنانی در برابر منزل وی تجمع کردند و خواهان کناره گیری او شدند.

عکس ، تجمع معترضان لبنانی مقابل منزل نخست وزیر مکلف

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن ساده با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش گروه بین الملل 10 از 10، شنبه شب (دیشب) ده ها معترض لبنانی در بیروت در برابر منزل حسان دیاب نخست وزیر مکلف تجمع کردند و ده روز پس از انتخاب وی، خواهان استعفای او شدند.

لبنان از هفدهم اکتبر شاهد تظاهرات مردمی علیه طبقه سیاسی فعلی است که در پی آن سعد الحریری کناره گیری کرد و در 19 دسامبر حسان دیاب با 69 رأی مأمور به تشکیل کابینه شد.

بر اساس گزارش روزنامه القدس العربی، دیاب در همان روزهای اول انتخاب وعده تشکیل دولت تکنوکرات در شش هفته را داد به امید اینکه بتواند مطالبات مردمی را تحقق بخشد.

بسیاری از معترضان از شهر طرابلس در شمال لبنان بودند. بعضی از آنها اعلام کردند، دیاب را نماینده خود نمی دانند و آن را یکی از طبقه سیاسی فعلی می دانند.

با اینکه حسان دیاب اعلام نموده هیچ وابستگی به حزب الله ندارد اما حمایت حزب الله و جنبش امل از وی باعث شده هنوز عده ای، بویژه حامیان نخست وزیر مستعفی سعد الحریری، وی را وابسته به حزب الله معرفی نمایند.

بر اساس این گزارش، لبنان پس از انتها جنگ داخلی از 1975 تا 1990 شاهد بدترین بحران اجتماعی و اقتصادی خود است و جامعه بین المللی برای ارائه هر یاری اقتصادی جدید خواهان تشکیل دولتی جدید همراه با اصلاحات است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 750

به "عکس ، تجمع معترضان لبنانی مقابل منزل نخست وزیر مکلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، تجمع معترضان لبنانی مقابل منزل نخست وزیر مکلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید