عربستان: بر اهمیت تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تأکید می کنیم خبرنگاران

به گزارش 10 از 10، دولت عربستان سعودی بار دیگر با اتخاذ مواضع ضد ایرانی اظهار داشت که ریاض بر اهمیت تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تأکید دارد.

عربستان: بر اهمیت تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تأکید می کنیم خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از خبرگزاری دولتی عبستان (واس)، هیئت دولت سعودی سه شنبه شب در نشست هفتگی خود مجددا مدعی شد که ایران برای هدف قرار دادن شهروندان سعودی به یمنی ها سلاح می دهد.

هیئت دولت سعودی در بیانیه ای ضمن متهم کردن ایران به حمایت تسلیحاتی از یمن مدعی شد که سلاح های ایرانی یمنی ها را وحشت زده و شهروندان سعودی را هدف قرار می دهد.

در ادامه بیانیه آمده که عربستان با توجه به ادامه حمایت تسلیحاتی ایران از یمن بر اهمیت تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تأکید دارد.

دولت سعودی بدون اشاره به مانع تراشی خود بر سر راه مذاکرات صلح یمن و نقض مستمر آتش بس الحدیده مدعی شد که ریاض از کوشش های مارتین گریفیتس نماینده سازمان ملل در امور یمن برای برقراری آتش بس در یمن حمایت می نماید.

هیئت دولت سعودی در حالی ادعای حمایت از کوشش های سازمان ملل برای توقف درگیری ها در یمن را دارد که این روزها اسیر حملات بی وقفه یگان های موشکی و پهپادی ارتش یمن و کمیته های مردمی وابسته به انصارالله شده است.

ارتش یمن طی هفته ای اخیر از یک سو به صورت متناوب مواضع نظامی سعودی از جمله پایگاه هوایی ملک خالد را هدف حملات پهپادی خود قرار داده و از سوی دیگر ائتلاف سعودی را متحمل شکست سنگین در استان مهم و نفت خیز مأرب نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1647

به "عربستان: بر اهمیت تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تأکید می کنیم خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان: بر اهمیت تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تأکید می کنیم خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید