طالبان: متحدان آمریکا در امور داخلی افغانستان دخالت نکنند

به گزارش 10 از 10، طالبان در واکنش به بیانیه اتحادیه اروپا درباره آینده سیاسی افغانستان، از آمریکا و متحدانش خواست تا از دخالت در امور داخلی این کشور پرهیز کنند.

طالبان: متحدان آمریکا در امور داخلی افغانستان دخالت نکنند

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرنگاران، طالبان در بیانیه ای به دخالت کشورهای اروپایی و آمریکا در امور افغانستان واکنش نشان داد.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان با استقبال از حمایت اتحادیه اروپا از تلاش های صلح در افغانستان، بیانیه اخیر اروپا را در برگیرنده نکاتی دانست که با حق استقلال افغان ها در تضاد است.

وی گفت: نظام های تحمیل شده از خارج، همواره سبب جنگ ها و تخریب افغانستان شده و برای افغان ها قابل قبول نبوده است.

مجاهد اضافه نمود: همکانگونه که افغانستان بارها در بیانیه های خود تعهد نشان داده که در امور داخلی دیگران مداخله نمی کند، دیگران نیز باید بنا بر اصل جهانی عدم مداخله، در امور داخلی افغانستان تلاش نکنند و با مداخله خود، معضل افغانستان را پیچیده تر نسازند.

سخنگوی طالبان تاکید کرد: بر اساس توافقنامه امضا شده با آمریکا، متحدان آمریکا نیز متعهد هستند که در امور داخلی افغانستان مداخله نکنند. در مورد نظام آینده، خود افغان ها در طی مذاکرات تصمیم می گیرند و این حق مشروع افغان ها است. امید است که همه به تعهدات خود متعهد بمانند، اصل بین المللی عدم مداخله را مراعات کنند و به فرایند صلح آسیب نرسانند.

به گزارش فارس، اتحادیه اروپا به تازگی در بیانیه ای حمایت از افغانستان را مشروط به عدم بازگشت امارت اسلامی دانست.

اتحادیه اروپا در این بیانیه بر مواردی مانند راه حل سیاسی در امور صلح افغانستان تاکید و اعلام کرد که راه حل سیاسی برای صلح باید احیا گردد که در آن دستاوردهایی که در عرصه دموکراسی و حقوق بشر در 19 سال اخیر بدست آمده، حفظ گردد.

ر

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1148

به "طالبان: متحدان آمریکا در امور داخلی افغانستان دخالت نکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: متحدان آمریکا در امور داخلی افغانستان دخالت نکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید