ضرورت تشکیل فراکسیون حمایت از بیماران دیابتی در مجلس

به گزارش 10 از 10، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بر ضرورت تشکیل فراکسیون حمایت از بیماران دیابتی در مجلس شورای اسلامی تاکید نمود.

ضرورت تشکیل فراکسیون حمایت از بیماران دیابتی در مجلس

به گزارش خبرنگاران، کاظم دلخوش نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ظهر امروز در کنگره بین المللی روز جهانی دیابت اظهار کرد: پیشنهاد می گردد فراکسیون حمایت از بیماران دیابتی در مجلس شورای اسلامی ایجاد گردد تا شاهد حمایت همه جانبه از این قشر در جامعه باشیم؛ به طوری که احتیاج است دولت و مجلس شورای اسلامی ساز و کارهایی را برای پیشگیری از دیابت بیندیشند.

وی گفت: اگر دولت را مجاب کنیم تا بخشی را در جدول برنامه و بودجه به دیابت اختصاص دهد و مجلس نیز ملزم به تصویب آن باشد شاهد تحول عظیم در حوزه دیابت کشور و مقابله با افزایش چشمگیر مبتلایان به این بیماری خواهیم بود.

وی با بیان اینکه انجمن دیابت باید حداکثر استفاده را از پتانسیل ها و امکانات موجود در راستای جلوگیری از گسترش دیابت در کشور به کارگیرند، اظهار کرد: ما نیز در قالب سبدهای حمایتی، بسته های فرهنگی و تامین بیمه از بیماران دیابتی حمایت های لازم را انجام می دهیم.

دلخوش توضیح داد: اما هیچ یک از این کارها کافی نیستند و باید انجمن ها و موسسات مردمی دست به دست هم دهند تا خیل عظیم مسائل این بیماران حل گردد.

وی خاطر نشان کرد: انتظار می رود با افزایش انجمن ها و همایش های دیابت بتوانیم نقش موثری در راستای مقابله با افزایش این بیماری خاموش در کشور ایفا کنیم.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در سرانجام سخنان خود به اقدامات مجلس در این خصوص اشاره نمود و گفت: پیشنهاد می گردد فراکسیون حمایت از بیماران دیابتی در مجلس شورای اسلامی ایجاد گردد تا شاهد حمایت همه جانبه از این قشر در جامعه باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 فروردین 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 155

به "ضرورت تشکیل فراکسیون حمایت از بیماران دیابتی در مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت تشکیل فراکسیون حمایت از بیماران دیابتی در مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید