صلح محور ملاقات نماینده ویژه ایران با رهبران سیاسی در افغانستان

به گزارش 10 از 10، نماینده ویژه وزارت خارجه ایران در ملاقات با رهبران سیاسی و مقامات ارشد افغانستان درباره فرایند صلح این کشور رایزنی کرد.

صلح محور ملاقات نماینده ویژه ایران با رهبران سیاسی در افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای 10 از 10 ، محمد ابراهیم طاهریان نماینده ویژه وزارت خارجه ایران در افغانستان در دیدار با اشرف غنی درباره تکمیل کار ایستگاه خط آهن ایران-هرات، کاهش فرایند بازگشت مهاجرین، فرایند صلح افغانستان و مسایل منطقه بحث و گفتگو کرد.

طاهریان در دیدار با حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان در دفترش نیز درباره صلح، مسائل سیاسی، مبارزه با ویروس کرونا و افزایش اجماع بین المللی درباره تقویت نظام جمهوری در افغانستان گفت وگو کرد.

نماینده ویژه ایران در ادامه دیدارهایش نیز با حنیف اتمر سرپرست وزارت خارجه افغانستان دیدار کرد.

در این دیدار اتمر از همکاری های ایران در رابطه با حل مسائل بهداشتی درمانی مهاجرین افغان مقیم ایران، تمدید ویزا تجار افغان و همکاری های دولت ایران در زمینه تامین اجماع منطقه ای پیرامون صلح افغانستان قدردانی کرد و خواهان ادامه همکاری ها بین دو کشور شد.

براساس بیانیه وزارت خارجه افغانستان در ادامه نیز دوطرف درباره مسائل مهاجرین و تجار افغان در ایران، تاسیس ایستگاه خط آهن در نزدیک مرز با ایران، جلب یاری های کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان برای مهاجرین افغان مقیم ایران، ایجاد سهولت ها برای انتقال گندم اهدایی هند برای افغانستان به وسیله بندر چابهار ایران، بحث و گفتگو صورت گرفت.

طاهریان نیز گفت که ایران از فرایند صلح افغانستان حمایت همه جانبه کرده و در راستای تقویت نظام جمهوری در افغانستان آماده هرگونه همکاری است.

نماینده ویژه ایران در دیدار با عبدالله نیز درباره اجماع منطقه ای برای موفقیت فرایند صلح افغانستان، تهدید مشترک ویروس کرونا و روابط دو جانبه بین دو کشور گفت وگو کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 خرداد 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1061

به "صلح محور ملاقات نماینده ویژه ایران با رهبران سیاسی در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صلح محور ملاقات نماینده ویژه ایران با رهبران سیاسی در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید