شکایت از تاکسی های بیش از 3 سرنشین ، کرایه مسافر چهارم را مسافران پرداخت نمایند ، ابتلای 400 راننده در کشور به کرونا

به گزارش 10 از 10، مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: با ابلاغ طرح الزام فاصله گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی شهری کشور، رانندگان تاکسی موظفند حداکثر 3 مسافر داشته باشند و شهروندان می توانند از رانندگانی که بیش از این تعداد سوار می نمایند، شکایت نمایند.

شکایت از تاکسی های بیش از 3 سرنشین ، کرایه مسافر چهارم را مسافران پرداخت نمایند ، ابتلای 400 راننده در کشور به کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، مرتضی ضامنی اضافه نمود: مردم برای شکایت از رانندگان تاکسی که از ابلاغ طرح الزام فاصله گذاری اجتماعی و سلامت محیط کاردر ناوگان تاکسیرانی برای سوار کردن حداکثر 3 مسافر پیروی نمی نمایند، می توانند در تهران با شماره تلفن 1888 و در دیگر شهرها با شهرداری ها تماس بگیرند.

وی از شهروندان خواست خودشان هم در اجرای طرح الزام فاصله گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی شهری کشور همکاری داشته باشند و از سوار شدن بیش از 3 نفر در خودرو های تاکسی خودداری نمایند.

ضامنی اضافه نمود: پروتکل گام دوم مبارزه با ویروس کرونا مستند به راهنمای گام دوم مبارزه با این ویروس مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و الزامات فاصله گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی های شهری کشور به سازمان های تاکسیرانی ابلاغ شد و بر این اساس رانندگان موظفند در تاکسی های درون شهری حداکثر 3 مسافر سوار نمایند.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور مطرح نمود: رانندگان تاکسی از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند و بعد از شیوع ویروس کرونا حدود 70 درصد از فعالیت آنها کاسته شده و بعد از فعالیت مجدد هم فعالیت آنها به 60 درصد رسیده است و در عمل بخشی از فعالیت آنها خالی است و مسائل معیشتی روبرو می شوند. کاهش تعداد مسافران هم برای آنها ضرر و زیان است. بنابراین از سوی اتحادیه تاکسیرانی قرار شد تدابیری اندیشده گردد که یکی از آن تدابیر این است که مسافران کرایه یک نفری که حالا کمتر سوار تاکسی می گردد را پرداخت نمایند.

وی اضافه نمود: البته این پیشنهاد در صورتی است این طرح تا خاتمه فروردین باشد و در صورت ادامه یافتن آن و طولانی شدن، باید مابه التفاوت کرایه از محلی دیگر جبران گردد.

این مسئول در ادامه درباره غربالگری و مراقبت از گروه های آسیب پذیر در ناوگان تاکسیرانی گفت: باید نسبت به غربالگری رانندگان و مسافران به صورت مستمر اقدام گردد و رانندگان از سوار کردن مسافران دارای علائم مشابه علائم کرونا خودداری نمایند. همچنین از فعالیت افرادی که دارای علائم بیماری هستند جلوگیری گردد.

ضامنی با بیان اینکه استفاده از تجهیزات حفاظت فردی مانند دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی توسط رانندگان الزامی است، ادامه داد: دستگاه های متولی تامین این محصولات باید احتیاج حوزه حمل و نقل عمومی شهری کشور را در چارچوب الزامات تعریف شده تامین نمایند تا بتوان نسبت به اجرایی کردن این موارد اقدام لازم انجام گردد. همچنین در شهرهای دارای زیرساخت های پرداخت الکترونیک باید دریافت و پرداخت کرایه باید به صورت غیرنقدی و الکترونیک انجام گردد.

واو گفت: پیغام های آموزشی بهداشتی با محتوای چگونگی رفتار رانندگان در مقابله با کرونا ویروس در قالب پیغامک، اینفوگرافی، پوستر و کلیپ تهیه و ارسال و به صورت دوره ای توسط این اتحادیه در اختیار تاکسیرانی ها قرار خواهد گرفت.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی سازمان های تاکسیرانی تا به امروز 400 نفر از رانندگان تاکسی به ویروس کرونا مبتلا شده اند که 22 نفر از آنها فوت نموده اند و 13 نفر از این فوت شدگان رانندگان تاکسی ساکن تهران بودند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1043

به "شکایت از تاکسی های بیش از 3 سرنشین ، کرایه مسافر چهارم را مسافران پرداخت نمایند ، ابتلای 400 راننده در کشور به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت از تاکسی های بیش از 3 سرنشین ، کرایه مسافر چهارم را مسافران پرداخت نمایند ، ابتلای 400 راننده در کشور به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید