شکار پیروز دو یوزپلنگ به جای مانده یک ائتلاف

به گزارش 10 از 10، دو یوزپلنگ به جای مانده از یک ائتلاف در ماسایی مارا در یک تعقیب و گریز شدید و با سرعت بالا برای زنده ماندن یک شاخ چنگی را شکار نمایند.

شکار پیروز دو یوزپلنگ به جای مانده یک ائتلاف

به گزارش خبرنگاران، ایوان گلیزر، مشاور سفر و راهنمای عکاسی 61 ساله، این شکار از نزدیک مشاهده نموده گفت:. در سفر اخیر به ذخیره گاه ملی ماسایی مارا در کنیا، دو یوزپلنگ را پیدا کردیم که در گرمای روز زیر بوته ای استراحت می کردند.

پس از یک انتظار بسیار کوتاه، یک شاخ چنگی تنها به سمت جایی که یوزپلنگ ها دراز کشیده بود، دوان دوان آمد و به سرعت یوزپلنگ ها از حالت استراحت به حالت شکار رفتند.

این دو یوزپلنگ بازماندگان ائتلاف بسیار معروف تانو بورا متشکل از پنج یوزپلنگ هستند که برای سال ها نقطه برجسته ماسایی مارا بودند. سه یوز این ائتلاف طی دو سال گذشته جان باختند. ظاهراً دو قلاده به دلایل مختلف به وسیله بقیه کشته شدند و دیگری به وسیله شیر کشته شد.

یوزپلنگ ها تنها در 30 متری جایی که ما مستقر نموده بودیم، حمله کردند. شاخ چنگی بسیار سنگین تر از یوزپلنگ است، بنابراین نمی توانند تنها به وزن خود برای زمین زدن آن تکیه نمایند. آن ها هوشمندانه از تاکتیک چنگ زدن به پای شاخ چنگی استفاده می نمایند. هنگامی که شاخ چنگی به زمین می افتد شکار معمولاً تمام می گردد. کل شکار فقط در 30 ثانیه تمام شد.

این دو یوزپلنگ تقریبا همواره شکار های بزرگی مانند شاخ چنگی و گورخر بالغ را شکار می نمایند. با این حال فقط می توانند اندازه کمی از چنین طعمه های بزرگی را مصرف نمایند. آن ها اکنون حدود 8.5 سال دارند و احتمالاً نمی توانند آنقدر سریع بدوند که آهو های زیرک را بگیرند.

منبع: فرارو
انتشار: 14 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1402 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2354

به "شکار پیروز دو یوزپلنگ به جای مانده یک ائتلاف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکار پیروز دو یوزپلنگ به جای مانده یک ائتلاف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید