سنایی با وزیر امور قفقاز شمالی روسیه دیدار و مصاحبه کرد

به گزارش 10 از 10، به گزارش خبرنگاران، مهدی سنایی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با سرگئی ویکتوروویچ چبوتاریف وزیر امور قفقاز شمالی این کشور، دیدار و درباره مسائل مربوط به همکاری های تجاری و اقتصادی بحث و مصاحبه کرد.

سنایی با وزیر امور قفقاز شمالی روسیه دیدار و مصاحبه کرد

لازم به ذکر است در این ملاقات طرفین با تاکید بر روابط عالی سیاسی دو کشور و روند رو به رشد همه جانبه این روابط، موضوعات مربوط به تسهیل روابط بازرگانی، حل مسائل کریدور شمال جنوب، تبادل استاد و دانشجو، همکاری های استانی، اجرایی کردن توافقات و تفاهمات، برگزاری همایش ایران شناسی، برگزاری همایش ایران و قفقاز شمالی و کمیسیون مشترک همکاری در تهران با حضور وزیر قفقاز شمالی، توسعه همکاری های استانی و سایر زمینه های همکاری را مورد بحث و آنالیز قرار دادند.

همچنین در این دیدار سفیر ایران به منظور پیگیری جدی و اجرای توافقات، پیشنهاد تشکیل شورای تجاری مشترک و برگزاری کارگروه همکاری های استانی را عنوان نمود که مورد استقبال طرف روس نهاده شد.

شایان ذکر است که سنایی و چبوتاریف در مصاحبه با خبرنگاران، با اشاره به ظرفیت های مناسب، بر توسعه و تعمیق روابط فیمابین و اهمیت قفقاز شمالی در روابط دوجانبه تاکید کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 اسفند 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 147

به "سنایی با وزیر امور قفقاز شمالی روسیه دیدار و مصاحبه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنایی با وزیر امور قفقاز شمالی روسیه دیدار و مصاحبه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید