سم پاشی بیش از 9000 هکتار از اراضی حاجی آباد در مقابله با ملخ صحرایی مهاجر

به گزارش 10 از 10، مدیر جهادکشاورزی حاجی آباد از ردیابی 175 هزار هکتار از اراضی این شهرستان برای مبارزه با آفت ملخ صحرایی مهاجر اطلاع داد و گفت: از اواخر فروردین ماه امسال تاکنون بیش از 9 هزار و 500 هکتار از اراضی حاجی آباد به صورت زمینی و هوایی برای مبارزه با ملخ صحرایی سم پاشی شده است.

سم پاشی بیش از 9000 هکتار از اراضی حاجی آباد در مقابله با ملخ صحرایی مهاجر

مهدی عباسپور در گفت وگو با 10 از 10، اظهار کرد: از بیستم بهمن ماه سال گذشته عملیات ردیابی ملخ صحرایی در دستور کار این مدیریت نهاده شد که برای اولین بار در تاریخ بیستم فروردین ماه امسال دسته ملخ صحرایی در منطقه تل قلعه شهدادی مشاهده شد.

وی اولین مبارزه با این آفت مهاجر را 21 فروردین ماه عنوان و توضیح داد: اولین پوره ملخ صحرایی اوایل اردیبهشت ماه در منطقه احمدی مشاهده و بلافاصله عملیات مبارزه با پوره ملخ صحرایی نیز شروع شد.

مدیر جهاد کشاورزی حاجی آباد با اشاره به اینکه 175 هزار هکتار از اراضی این شهرستان برای مبارزه با آفت ملخ صحرایی مهاجر ردیابی اجرا شده است، اظهار کرد: از اواخر فروردین ماه امسال تاکنون بیش از 9 هزار و 500 هکتار از اراضی حاجی آباد به صورت زمینی و هوایی برای مبارزه با ملخ صحرایی سمپاشی شده است.

عباسپور، اضافه نمود: از ابتدای عملیات مبارزه با ملخ صحرایی نزدیک به 5 هزار لیتر سم برای مقابله با این آفت در شهرستان حاجی آباد مورد استفاده نهاده شده است.

مدیر جهاد کشاورزی حاجی آباد، اعلام کرد: طاشکوییه، گله گاه، سید جوذر، هاشم آباد، گنج، طارم، سرچاهان، شهدادی، سیرمند، سردر، راییز، بناب، گرهوئیه، مرکز آموزش، لرد گرم، چاه صواب، جایین، شمیل، آشکارا، تنب شناگ، فارغان، میمند، لرد احمدی، سر گز، پاشغ، میرحسنی، چاه سبز، چاه بنه، ابید، سراح احمدی، جلالی، کلوچان، گردکان و کشان احمدی از مناطقی است که در شهرستان حاجی آباد مورد هجوم ملخ صحرایی نهاده شده و عملیات مبارزه با این آفت نیز در این مناطق اجرا شده است.

وی با بیان اینکه عملیات زمینی مبارزه با ملخ صحرایی در حاجی آباد با استفاده از دستگاه های ulv پاش، ماشینی، دستی، پشت تراکتوری و توربینی با همکاری مردمی اجرا شده است، اظهار کرد: از ابتدای این مبارزه تاکنون سه مرحله عملیات هوایی در این شهرستان اجرا شده که هم اکنون نیز 2 فروند هواپیما در منطقه مشغول مبارزه با این آفت مهاجر در حاجی آباد هستند.

عباسپور، اعلام کرد: شانزدهم خردادماه مدیر جهاد کشاورزی هرمزگان به همراه معاون بهبود تولیدات گیاهی و مدیر حفظ نباتات سازمان از عملیات مبارزه با ملخ صحرایی در مناطق سیدجوذر، گهکم، سرچاهان، طاشکوییه و هاشم آباد بازدید کردند و از نزدیک در روند آخرین جزئیات این عملیات نهاده شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 285

به "سم پاشی بیش از 9000 هکتار از اراضی حاجی آباد در مقابله با ملخ صحرایی مهاجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سم پاشی بیش از 9000 هکتار از اراضی حاجی آباد در مقابله با ملخ صحرایی مهاجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید