سعادتمند: سلامتی بازیکنان مان از لیگ مهم تر است، مستندات خود را برای فیفا و AFC ارسال می کنیم

به گزارش 10 از 10، احمد سعادتمند مدیرعامل باشگاه استقلال بعد از نشست امروز هیئت مدیره این باشگاه توضیحاتی داد.

سعادتمند: سلامتی بازیکنان مان از لیگ مهم تر است، مستندات خود را برای فیفا و AFC ارسال می کنیم

به گزارش ، به نقل از سایت رسمی باشگاه استقلال، احمد سعادتمند مدیرعامل باشگاه استقلال بعد از نشست امروز هیئت مدیره این باشگاه گفت:

این اولین جلسه با حضور اعضای جدید هیئت مدیره بود. عبدیان و زبده به جمع ما اضافه شدند و از زحمات منزوی هم تشکر می کنیم. نظری جلسه ای در شورای شهر داشت و به همین دلیل در جلسه امروز غایب بود. ما مباحث کلی در این جلسه را داشتیم. ظرفیت هیئت مدیره ما به سمت و سوق مسائل اقتصادی رفته و کوشش ما برای برطرف تنگنا های اقتصادی است. پیشنهادات خود را مطرح کردیم که مورد موافقت عزیزان نهاده شد. درباره کرونا هم باید بگویم که امیدوارم اولین سوال، سلامتی بازیکنان و دومین سوال سلامتی خانواده آن ها باشد. ما انقدر که نگران سلامتی خانواده بازیکنان هستیم، نگران ادامه لیگ و مسائل فنی نیستیم. به هرحال سلامتی خانواده های بازیکنان برای ما اهمیت دارد.

او اضافه نمود: یک بحثی که هست اینکه ما برای اعزام و بازگشت به جم، یک هواپیما اختصاصی گرفتیم. همه تدابیر را برای این موضوع در نظر گرفتیم و محل اسکان را ضد عفونی کردیم. یک بار در اهواز این رخ داد، نامه زدیم که بازی در جایی دیگر که وضعیتش قرمز نیست انجام گردد، ولی پذیرفته نشد. برای بازی با پارس جنوبی هم این نامه را زدیم که بازهم پذیرفته نشد. سوالی که برای ما ایجاد شد این بود که شورای تامین استان نامه رسمی به ما زد که استقلال نمی تواند در هتل واقع در شهر جم اسکان پیدا کند. این خودش نشان می دهد آن منطقه برای ما و تیم حریف خطرناک است. با این حال ما به مهرآباد رفتیم. هزینه پرواز را پرداخت کردیم، ولی جواب تست دوم از سوی بیمارستان مسیح دانشوری آمد. جا دارد از ریاست و کادر پزشکی بیمارستان مسیح دانشوری بابت کوشش هایشان در مبارزه با کرونا در ماه های اخیر تشکر کنم.

سعادتمند ادامه داد: روز چهارشنبه یکی از افراد آنالیزور ما شرایط جسمی خوبی نداشت و یک سری علائم را داشت. بعد از مثبت شدن تست او و با تقاضای معاونت پزشکی، از کلیه افراد تیم تست کرونا گرفتیم. یک موقعی شما یک بازی سخت مثلا با سپاهان در اصفهان یا تراکتور در تبریز دارید؛ با نهایت احترام برای تیم پارس جنوبی جم که تیم خوبی است، هرچند درگیر مسائل حاشیه ای هستند، اگر قرار بود به جم نرویم، هواپیمای چارتر نمی گرفتیم. در تست دوم تعیین شد که شش نفر دیگر از بازیکنان هم تست شان مثبت است. من خودم آنجا اعلام کردم که تیم برگردد و لازم نیست تیم به جم برود. چون سلامت بازیکنان و تیم مقابل مهم است. فوتبال یک ورزش فیزیکی است و احتمال اینکه خیلی ها درگیر این ویروس شوند هست.

دوستان در سازمان لیگ اصرار دارند که راستی آزمایی گردد. سوال من این است که آیا این راستی آزمایی تنها روی تست های مثبت است؟ یا برای تست های منفی هم این راستی آزمایی را می نمایند؟ به همین دلیل از بهاروند خواستم تا همه بازیکنان ما تست بدهند. اینکه نهاد بالادستی خود را راستی آزمایی کنید، جالب نیست.

مدیرعامل استقلال افزود: زیر نویس اخبار شبکه شش را نگاه کنید. زیر نویس می نمایند هر 9 دقیقه یک نفر فوت می نماید. ما الان در شرایط عادی نیستیم. یک ماه پیش که با 10 از 10 صحبت می کردم، یک نفر از پنج نفر ماسک زده بود، ولی امروز همه ماسک زده ایم. شورای تامین گفته جم وضعیتش قرمز است، چه اصراری داریم که آن جا بازی کنیم؟ من با فرماندار این شهر هم صحبت کردم. وقتی که باید چهل کیلومتر از شهر خارج شویم که درگیر ویروس نشویم، اصرار بر بازی کردن در آن شهر جالب نیست. ضمن اینکه بگویم که ما از منافع باشگاه دفاع می کنیم و شاید برخی از عزیزان از ما ناراحت شوند، ولی ما مستندات و مدارکی داریم که به FIFA و AFC هم ارسال می کنیم و از منافع باشگاه استقلال دفاع می کنیم.

او درباره صحبت های حجت نظری گفت: اجازه دهید در مورد مسائل بزرگتری صحبت کنیم. احترام همه باشگاه ها بر ما واجب است. قطعا نظری صحبت خاصی نداشته اند.

سعادتمند درباره مذاکرات با مربیان قبلی نیز گفت: ما برای مطالبات شفر و استراماچونی، تصمیم داریم که با این دو عزیز مذاکره کنیم و بتوانیم مبالغ پیش بینی شده را کاهش دهیم.

او همچنین درباره نظر هیئت مدیره در مورد نتایج اخیر گفت: هیئت مدیره خیلی در مسائل فنی ورود پیدا نمی نماید. ما بیشتر به دنبال منافع اقتصادی باشگاه هستیم تا نواقص را بر طرف کنیم.

سعادتمند درباره دیاباته گفت: من خودم فردی فوتبالی هستم و به همین دلیل می گویم که بازیکنان برخی وقت ها آسیب می بینند و از شرایط خوبشان دور می شوند.

او اضافه نمود: سازمان لیگ در مورد ادامه تمرینات چیزی به ما نگفته است. ما تست های گرفته شده از هر عزیزی در بحث کرونا، یک سری شرایط خودش را دارد. شما امکان دارد در روز های نخست تست تان منفی باشد و در روز های بعدی تست تان مثبت گردد. برعکس هم می گردد. اگر ویروس به ریه برود، با تست PCR هم نمی توانید آن را ثابت کنید. این راستی آزمایی به نظرم جالب نیست و باید از همه عزیزان تست گرفته گردد.

او ادامه داد: بعضا از من گله می کنید چرا مصاحبه نمی کنید. خواهشم این است که مسائلی که ثبت نشده و دیده نشده را بیان نکنید، چون طرفداران نگران می شوند. خواهشم این است در مورد مسائل ساختاری استقلال بپرسید. اتفاقات خوبی در حال رقم خوردن است.

سعادتمند اعلام نمود: 12 نفر از تیم ما تست شان مثبت شده بود. ما دو ماه است از سازمان لیگ خواهش کردیم تا به دلیل مصدومیت ها، پنج بازیکن امید را استفاده کنیم، ولی این مجوز را به ما ندادند. الان که دیدند 10-12 بازیکن ما تست شان مثبت شده، این مجوز را داده اند و این در حالی است که دو نفر از آن پنج نفر هم تست شان مثبت شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 15 شهریور 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1223

به "سعادتمند: سلامتی بازیکنان مان از لیگ مهم تر است، مستندات خود را برای فیفا و AFC ارسال می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعادتمند: سلامتی بازیکنان مان از لیگ مهم تر است، مستندات خود را برای فیفا و AFC ارسال می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید