سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: واکسن کرونا اجباری نیست

به گزارش 10 از 10، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برای انجام واکسیناسیون کووید 19 هیچ اجباری وجود ندارد و ما از کسی تعهدی نمی گیریم و هرکسی که بخواهد می تواند داوطلبانه واکسینه شود و اجباری در کار نیست.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: واکسن کرونا اجباری نیست

به گزارش ایرنا، علیرضا رییسی روز یکشنبه درباره برخی موارد مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر اجباری بودن واکسیناسیون یا اخذ تعهد برای تزریق واکسن کرونا اضافه کرد: واکسیناسیون کووید 19 کاملا رایگان بوده و از طریق شبکه بهداشت و درمان انجام خواهد شد. گروه هدف برای انجام واکسیناسیون در شبکه بهداشت مشخص بوده و بر اساس سند ملی واکسیناسیون عمل خواهد شد.

وی بیان نمود: تا انتها سال 99، گروه آسیب پذیر فاز یک که حدود یک میلیون و 300 هزار نفر هستند برای کرونا واکسینه می شوند.

واردات واکسن کرونا

معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره واردات واکسن کووید 19 گفت: پنجشنبه هفته گذشته اولین محموله واکسن کرونا از روسیه وارد کشورمان شد و برنامه ریزی شده که بر اساس اولویت ها، واکسیناسیون انجام شود.

وی اضافه کرد: اولویت بندی واکسیناسیون طبق سند ملی واکسیناسیون کووید 19 مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا بوده و در فاز اول، کادر بهداشت و درمان و گروهی از سالمندان، معلولان و جانبازان که در مراکز نگهداری می شوند واکسینه خواهند شد.

اولین گروهی که واکسینه می شوند

رییسی اظهار کرد: اولین گروهی که واکسینه می شوند، پرسنل بخش کرونا و پرسنل آی سی یو هایی هستند که مستقیم با افراد مبتلا به کووید 19 سروکار دارند و بعد از آن به سراغ مراکز نگهداری سالمندان، معلولان و جانبازان می رویم.

واکسن از منبع دیگری نیز به دستمان خواهد رسید

معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان نمود: خبر خوش دیگر اینکه واکسن از منبع دیگری نیز به دستمان خواهد رسید و تا انتها سال 99، گروه آسیب پذیر فاز یک که حدود یک میلیون و 300 هزار نفر هستند، واکسینه می شوند.

میزان واردات واکسن کرونا

وی درباره میزان واردات واکسن کووید 19 گفت: تا به امروز 20 هزار دوز واکسن کووید 19 وارد شده و هفته آینده نیز 100 هزار دوز دیگر وارد خواهد شد و به همین ترتیب محموله های بعدی نیز وارد خواهند شد.

اولین محموله واکسن کرونای روسی با عنوان اسپوتنیک وی روز پنجشنبه 16 بهمن وارد کشور شد و قرار است محموله های بعدی در هفته های آینده وارد کشور شود. همچنین بر اساس اعلام وزیر بهداشت، 4.2 میلیون دوز واکسن کرونا آسترازنکا از سبد کوواکس نیز در ماه فوریه وارد می شود.

بر اساس اعلام سعید نمکی وزیر بهداشت، واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در ایران از روز 21 بهمن ماه و با اولویت کادر درمانی شاغل در آی سی یو های کووید 19 آغاز خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1600

به "سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: واکسن کرونا اجباری نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: واکسن کرونا اجباری نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید