سازمان جهانی بهداشت: کرونای هندی تهدیدی جهانی است

به گزارش 10 از 10، نوع جهش یافته ویروس کرونا در هند بر اساس آمار دانشگاه جانز هاپکینز روزانه به طور متوسط به مرگ سه هزار و 879 نفر منجر می گردد هر چند گزارش های رسانه ها نشان می دهد که آمار رسمی کمتر از شمار واقعی جان باختگان ارائه می گردد.

سازمان جهانی بهداشت: کرونای هندی تهدیدی جهانی است

ماریا ون کرخوف مدیر فنی سازمان بهداشت دنیای در زمینه بیماری کووید-19 گفت: این سازمان ویروس کرونای هندی را که سه بار جهش یافته و بسیار مسری است، از نوع نگران کننده این ویروس طبقه بندی نموده و این موضوع نشان می دهد که ویروس کرونای هندی اکنون به تهدیدی علیه سلامت دنیا تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا، شبکه خبری سی ان بی سی به نقل از این مقام سازمان دنیای بهداشت اضافه کرد: سازمان متبوعش جزییات بیشتری را بر اساس گزارش هفتگی این سازمان درباره همه گیری کرونا در روز سه شنبه ارائه می دهد اما نوع جهش یافته ویروس موسوم به B.1.617 در مطالعات اولیه نشان داده که بسیار آسانتر از نوع اولیه این ویروس منتقل می گردد و شواهدی وجود دارد که نشان می دهد این نوع از ویروس می تواند بعضی از سازوکارهای محافظتی واکسن ها را دور بزند، هر چند که هنوز واکسن ها موثر قلمداد می شوند.

وی که در یک کنفرانس خبری صحبت می کرد در عین حال گفت که به مطالعات بیشتری احتیاج هست.

سازمان دنیای بهداشت گفته اگر یک نوع از ویروس جهش یافته سرعت انتقال بیشتری داشته باشد، قدرت کشندگی بیشتر و مقاومت آن دربرابر درمان یا واکسن ها بیشتر باشد می تواند نگران کننده قلمداد گردد.

نوع جهش یافته ویروس کرونا در هند بر اساس آمار دانشگاه جانز هاپکینز روزانه به طور متوسط به مرگ سه هزار و 879 نفر منجر می گردد هر چند گزارش های رسانه ها نشان می دهد که آمار رسمی کمتر از شمار واقعی جان باختگان ارائه می گردد.

آمار این دانشگاه نشان داده که در هفت روز گذشته دستکم روزانه حدود 391 هزار مورد جدید به ویروس مبتلا شده اند که افزایش 4 درصدی نسبت به یک هفته قبل را نشان می دهد. ویروس جهش یافته هندی تا به امروز به بعضی کشورها از جمله آمریکا نیز سرایت نموده است.

کرونا تا به امروز باعث ابتلای بیش از 159 میلیون نفر در سطح دنیا شده که از این تعداد سه میلیون و 308 هزار و 694 نفر جان خود را از دست داده اند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1744

به "سازمان جهانی بهداشت: کرونای هندی تهدیدی جهانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت: کرونای هندی تهدیدی جهانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید