سازمان جهانی بهداشت دو درمان نو کرونا را تایید کرد

به گزارش 10 از 10، سازمان جهانی بهداشت دو درمان تازه کووید-19 را تأیید کرد که همراه با واکسن ها کوشش برای جلوگیری از بیماری شدید و مرگ ناشی از این ویروس افزایش می دهد.

سازمان جهانی بهداشت دو درمان نو کرونا را تایید کرد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از گاردین، سازمان دنیای بهداشت (WHO) دو درمان تازه کووید-19 را تأیید کرد که همراه با واکسن ها کوشش برای جلوگیری از بیماری شدید و مرگ ناشی از این ویروس افزایش می دهد.

این خبر در حالی منتشر می گردد که موارد ابتلا به سویه امیکرون ظرفیت بیمارستان های سراسر دنیا را پر نموده است و این سازمان پیش بینی نموده است که نیمی از اروپا تا ماه مارس به این نوع آلوده خواهد شد.

طبق پژوهش های صوزت گرفته و براساس توصیه کارشناسان سازمان دنیای بهداشت، باریسیتیب که اصولا برای درمان آرتریت روماتویید ساخته شده، می تواند احتیاج بیماران کرونا به دستگاه یاری تنفسی را کاهش دهد. طبق توصیه WHO این دارو باید همراه با کورتیکواستروئیدها تجویز گردد. کارشناسان سازمان دنیای بهداشت بعلاوه استفاده از آنتی بادی مونوکلونال سوتروویماب را نیز برای مبتلایانی توصیه نموده اند که خطر بستری شدن شان در بیمارستان بالاست. این محصول، با نام تجاری Xevudy در اتحادیه اروپا نیز تایید شده است. این دارو برای افراد مبتلا به کووید 19 توصیه شده که گرچه شرایط ابتلای آنها به ویروس شدید نیست، اما در گروه سنی پرخطر هستند یا در دسته افراد دارای نقص ایمنی یا بیماری های مزمن مانند دیابت قرار می گیرند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2149

به "سازمان جهانی بهداشت دو درمان نو کرونا را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت دو درمان نو کرونا را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید